Panattoni Park Kalisz buduje FB Antczak

Firma Budowlana Antczak rozpoczęła prace związane z budową kompleksu Panattoni Park Kalisz i mimo licznych wyzwań związanych z trwającą pandemią, uzgodniono z inwestorem bardzo szybkie tempo prac. Według Marcina Antczaka, wiceprezesa FB Antczak - pierwsi najemcy będą mogli rozpocząć działania w obiekcie już w kwietniu tego roku.

W ramach realizowanego kontraktu FB Antczak wybuduje obiekt klasy A wraz z pełną infrastrukturą o łącznej powierzchni użytkowej 11 tys. m kw. Docelowo planowany przez inwestora kompleks ma mieć powierzchnię 35 tys. m kw. w ramach dwóch budynków, które pozwolą na obsługę zarówno procesów magazynowych, jak i produkcyjnych. – Budowa Panattoni Park Kalisz to kolejny kontrakt realizowany przez FB Antczak w strategicznym dla nas sektorze magazynowo-przemysłowym. Jako generalny wykonawca chcemy w tym roku zbliżyć się do poziomu 200 tys. m kw. przekazanych inwestorom powierzchni, niemal podwajając tym samym nasz wynik osiągnięty w 2020 roku. Tym bardziej cieszymy się z realizacji tak złożonej inwestycji typu greenfield w rodzinnym dla naszej firmy regionie – mówi Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak

Inwestycja jest realizowana w południowej części strefy przemysłowej Kalisza, w sąsiedztwie drogi krajowej nr 25 oraz 7 km od drogi krajowej nr 12, biegnącej od granicy z Niemcami do granicy z Ukrainą. Ponadto 2,5 km od powstającego obiektu przebiega miejska obwodnica, a niecała godzina drogi dzielić będzie Panattoni Park Kalisz od autostrady A2, łączącej Poznań z Łodzią, Warszawą i Berlinem. – Wprawdzie kluczowymi rynkami dla rozwoju sektora logistycznego pozostają okolice Warszawy, Górny Śląsk oraz Centralna Polska, w naszym portfelu zamówień konsekwentnie rośnie udział inwestycji zlokalizowanych także w mniejszych ośrodkach, dysponujących dynamicznie rozwijającymi się rynkami pracy i dostępem do atrakcyjnie położonych gruntów. To pokazuje ogromny potencjał dalszego rozwoju średniej wielkości miast zarówno na rynku nieruchomości mieszkaniowych, jak i komercyjnych – dodaje Marcin Antczak.

FB Antczak jest deweloperem, generalnym wykonawcą oraz inwestorem na rynku nieruchomości. Grupa od niemal 40 lat realizuje inwestycje mieszkaniowe, komercyjne oraz logistyczno-przemysłowe. Jako deweloper spółka wybudowała ponad 5 tys. mieszkań w ramach kilkudziesięciu projektów inwestycyjnych. Pełniąc rolę generalnego wykonawcy, FB Antczak realizuje inwestycje dla wiodących deweloperów powierzchni magazynowych oraz dla takich inwestorów, jak Nestle, Pratt & Whitney, MAKRO Metro Group, Politechnika Warszawska, TVN, IKEA, Carrefour, Raben, Energa czy Grundig.

 

Źródło: FB Antczak

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter