baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

Państwo to gra – mamy zasady, których należy przestrzegać – konferencja prawna

Odbyła się dziś konferencja prawna “PRAWNY ASNYK”, zorganizowana przez Dyrektor I Liceum im. Adama Asnyka w Kaliszu, Urszulę Janczar we współpracy ze Stowarzyszeniem Sędziów Polskich “IUSTITIA” – Oddział Kalisz. Na konferencję zaproszono prelegentów, którzy poruszyli tematy dotyczące postępowań karnych, praw uczniów, prawa do obrony oraz odpowiedzialności karnej nieletnich. Opowiedzieli również o roli praworządności.

Pragnę, żeby ta konferencja pokazała uczniom, że my nauczyciele, dyrektorzy jesteśmy otwarci na głos młodych. Chcemy słyszeć od młodzieży o ich problemach związanych z przestrzeganiem praw ucznia w szkole.” – Urszula Janczar, Dyrektor szkoły.

Głos na konferencji zabrała przewidznicząca samorząd uczniowskiego Nicole Majewska, która przybliżyła dotychczasową działalność samorządu oraz pochwaliła się sukcesami wynikającymi z podejmowanych inicjatyw. Uczennica zaliczyła do nich m.in. powstanie szkolnej maskotki – borsuka, a także działalność charytatywną oraz organizację dyskotek szkolnych 

Uczniowie przygotowali również prezentację dotyczącą praw człowieka a muzycznie urozmaicił konferencję szkolny zespół “The Badgers”. 

Prelegenci:

-”Praworządność. Dlaczego nam jest potrzebna?” – Sędzia Krzysztof Urbaniak 

Państwo to jest coś w rodzaju gry. Mamy reguły i jeśli do nich nie będziemy się stosować, to ta gra będzie nieciekawa. Jeżeli z kolei państwo te regułu w trakcie będzie naginać, zmieniać na swoją korzyść, to poczujemy się niesprawiedliwie” – powiedział podczas swojego wystąpienia Sędzia Krzysztof Urbaniak 

-”Postępowanie karne w sprawach nieletnich” – Prokurator Krzysztof Dębski

-”Adwokat – prawo do obrony” – Adwokat Cezary Nowakowski 

Na konferencji miał również w roli prelegenta wystąpić Prawnik Marcin Kruszewski znany w Internecie jako @prawomarcina, jednak z przyczyn osobistych nie dotarł. 


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze