reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Parapetówka na osiedlu Dębowym

Osiedle Dębowe na kaliskim Tyńcu, którego budowy nie dokończył prywatny deweloper, jednak powstało. Po kilku latach, dzięki zaangażowaniu wielu osób, kilkanaście rodzin nie musi martwić się już o swoje domy. Z tej okazji, w sobotę, 22 października odbyła się symboliczna parapetówka, na którą zaproszony został Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza.

Osiedle Dębowe to 42 mieszkania u zbiegu ulic Raciborskiego i Dybowskiego. Miało zostać wybudowane przez prywatnego dewelopera. Ten jednak inwestycji nie dokończył, a przyszli mieszkańcy – którzy wpłacili pieniądze za lokale – postawieni zostali w bardzo trudnej sytuacji.

Miasto Kalisz nie pozostawiło oszukanych lokatorów samych sobie. Po przeprowadzeniu analizy sytuacji udało się znaleźć rozwiązanie. Inwestycję zrealizowało Kaliskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o.

Z uwagi na fakt, że deweloper wybudował osiedle niezgodnie z projektem, konieczne było przygotowanie projektu zastępczego, aby uniknąć wyburzenia istniejących już konstrukcji. Koszty dokończenia budowy pokryli mieszkańcy.

źródło: Urząd Miasta Kalisza, zdjęcie: Magdalena Bartnik

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze