Parking dla motocyklistów przy Głównym Rynku?

Marcin Małecki, wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Kalisza, zwraca się z interpelacją dotyczącą utworzenia parkingu dla motocykli w bezpośrednim sąsiedztwie kaliskiego rynku. W rozmowie z Latarnikiem Kaliskim wyjaśnił powody, dla których wystąpił z interpelacją.

W związku z rewitalizacją kaliskiego rynku Marcin Małecki proponuje stworzenie w bezpośrednim sąsiedztwie kaliskiego rynku, parkingu przeznaczonego typowo dla motocykli i skuterów, w miejscu które nie będzie kolidowało z miejscami parkingowymi dla samochodów. – To jest kwestia stworzenia mądrego rozwiązania, które pozwoli zwiększyć również liczbę miejsc parkingowych, dlatego że obecnie dziwnie zaparkowane motocykle czy skutery zajmują całe miejsce dla samochodu – mówi radny PO w rozmowie z Latarnikiem Kaliskim. – A nie musi tak być – można byłoby stworzyć miejsce, które i tak jest nieużywane przez samochody, ponieważ auta już tam nie wjadą – argumentuje radny.

Stworzenie takiego miejsca poprawi atrakcyjność turystyczną naszego miasta w środowisku moto-turystów, których środowisko bardzo się rozwija, jest bardzo zintegrowane i chętnie wymienia się informacjami na temat miejsc i miast przyjaznych turystyce motocyklowej – czytamy w interpelacji wiceprzewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Kalisza. Wiceprzewodniczący zaznacza, że podstawą wydzielenia takiego parkingu jest wykorzystanie miejsca, które nie może być wykorzystane na typowy parking dla samochodów, z uwagi na ich rozmiary. Doskonale może się sprawdzić jednak w przypadku mniejszych gabarytowo jednośladów.

Zapytaliśmy radnego, czy jego zdaniem koncepcja dodatkowych parkingów w okolicach Głównego Rynku nie kłóci się z koncepcją ograniczania ruchu motoryzacyjnego w ścisłym centrum miasta. – Nie myślę o miejscu, gdzie mamy typowo deptak. Myślę o miejscu, gdzie i tak dojeżdżają samochody, a metr dalej już nie ma miejsca, bo auto tam nie wjedzie – mówi radny. Zdaniem radnego samochód osobowy zajmuje tyle miejsca, co 5-8 dobrze zaparkowanych motocykli lub skuterów. – Tych ludzi nie trzeba uczyć. Oni tak parkują, aby było miejsce dla następnego – mówił radny Platformy Obywatelskiej Marcin Małecki. 

źródło: kalisz.eseja, fot.: pixabay

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Przywitanie wakacji z minionkami!

3 lipca 2022

Dziś Rajską Polaną zawładnęły minionki! Specjalnie dla najmłodszych, żółte stworzenia...

czytaj więcej»

III Letnia Szkoła Arteterapii w UAM-ie

3 lipca 2022

W dniach 25 i 26 czerwca Wydział gościł ponad 50...

czytaj więcej»

Biesiada Folkloru w Brzezinach

3 lipca 2022

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu organizuje 26. Biesiadę Folkloru...

czytaj więcej»

Koźminek doczekał się publikacji o swoich mieszkańcach!

3 lipca 2022

Wiele miast oraz gmin decyduje się na stworzenie wyjątkowych publikacji...

czytaj więcej»

Nabór do klubików dziecięcych

3 lipca 2022

Od 4 lipca 2022r. rozpoczyna się nabór dzieci do Klubu...

czytaj więcej»

Rekolekcje – Rozeznanie i walka duchowa

3 lipca 2022

W dniach od 15 do 17 lipca w Parafii Św....

czytaj więcej»