reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Parkomat odpowiedzią na problem parkingu przy dworcu kolejowym

Czy zakończy się proceder nadmiernego wykorzystywania parkingu centrum przesiadkowego przy dworcu kolejowym przez klientów pobliskiej galerii handlowej? Jak informuje Prezydent Krystian Kinastowski, podjęte zostały kroki do umieszczenia w tym miejscu parkomatu.

Problem ten zauważył radny Prawa i Sprawiedliwości Artur Kijewski, który w interpelacji z dnia 24 lutego zwrócił się do Prezydenta Kalisza –  „Pod koniec 2019 r. informowałem, że wspomniane parkingi są notorycznie zajmowane przede wszystkim przez pojazdy osób korzystających z pobliskiej galerii handlowej. Powodowało to problemy z miejscami dla tych, którzy chcieli skorzystać z nich udając się w podróż, odwożąc osoby na stację itd. Niestety, obecnie po zmniejszeniu restrykcji pandemicznych i otwarciu galerii handlowej sytuacja się powtarza. Kierowcy nie przestrzegają zasad i zostawiają swoje pojazdy na parkingach z ograniczonym czasem postoju, służących obsłudze korzystających z dworca PKP. Mam tu na myśli głównie tzw. parking kiss&ride, gdzie można podwieźć kogoś, pożegnać się i odjechać, z czasem postoju do 1 minuty, czy inny z czasem postoju do 20 minut. W tych miejscach, często kierowcy parkują o wiele dłużej niż jest to dozwolone i przez to blokują korzystanie z nich przez innych” – pisze kaliski radny.

Do tego tematu odnosiliśmy się w jednym z artykulów na naszym portalu.

W interpelacji z 9 marca także Artur Kijewski zaprezentował swój pomysł na rozwiązanie problemu, polegający na umieszczeniu tam parkomatu – „Po przeprowadzonych rozmowach i analizie, uważam, że dobrym wyjściem z tej sytuacji, byłoby zainstalowanie prostego urządzenia typu parkomat, wydającego bezpłatnie bilet z datą rozpoczęcia postoju, który byłby umieszczony w widocznym miejscu danego pojazdu. Pozwoliłoby to służbom na szybkie skontrolowanie, czy dany samochód został zaparkowany zgodnie z zasadami i czy np. przekroczono czas obowiązującego tam postoju” – czytamy.

Do całej sprawy odniósł się Prezydent Kalisza Krystian Kinastowski, który informuje iż zostały podjęte kroki do umieszczenia tam parkomatu, który będzie umożliwiał pobranie biletu z wydrukowanym na nim czasem rozpoczęcia i zakończenia parkowania. Dodał, że rozwiązanie to umożliwi egzekwowanie nowych zasad przez odpowiednie służby, takie jak Straż Miejska Kalisza. 

 

Źródło: BIP Kalisz

https://www.bip.kalisz.pl/ogloszenia/inter/497-25032021.pdf?fbclid=IwAR2qpTKqsVLpZ4A4ScwAO3pFmjBjY7Y_hnlfvO3Bb7OPdIZCzcEDmtf1aGU

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze