reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Pasjonaci historii znowu w akcji! Kolejny schron odkopany!

Grupa kilkunastu osób związanych z Fundacją „Walkiria”, która dba m.in. o polskie schrony bojowe z 1939 r. oraz inne fortyfikacje w Wielkopolsce, kontynuowała wczoraj prace przy trzecim ze schronów z Punktu Oporu Kościelec. W trakcie odkopywania znacząco odkryto wejście do wspomnianego schronu.

Działania pasjonatów rozpoczęły się w sobotę 19 marca. Rozpoczęto wtedy odkopywanie kolejnego schronu z Punktu Oporu Kościelec. Prace dotyczyły obiektu typu Unterstand 668. Udrożniono częściowo zasypane wejście, w którym znajdowało się mnóstwo pociętej gąbki. Oczyszczono także częściowo strop oraz wypompowano większość wody z wnętrza. Całość prac kontynuowano w ubiegłą niedzielę. Z wnętrza wypompowano kolejne litry wody, wyciągnięto dużo starej gąbki, którą spakowano w 120 litrowe worki i dwoma przyczepami wywieziono do kontenera na śmieci przy leśniczówce. Oczyszczono również dach schronu. W pracach udział brało kilkanaście osób, m.in.: Przemysław Albert, Emilia Kołodziejczyk, Rafał Kołodziejczyk, Tomasz Dalinkiewicz, Tomasz i Mateusz Tamulscy, Tomasz i Mateusz Matusiak, Jan Czaja, Emilia i Arkadiusz Tęgos, Włodzimierz Kuba Staszak, Dawid Wróbel czy Dominik Mistrzak.

Źródło: Fundacja „Walkiria”/FB


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze