baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Patriotycznie i na sportowo podczas Biegu Chrystowskich dla Niepodległości

W miniony weekend, na terenie Pałacu Tłokinia, odbył się Bieg Chrystowskich dla Niepodległości. To sportowe wydarzenie, które łączyło w sobie ducha patriotyzmu i rywalizacji. Przed rozpoczęciem głównego biegu, uczestnicy wspólnie odśpiewali hymn narodowy „Mazurka Dąbrowskiego”, upamiętniając tym samym Narodowe Święto Niepodległości.

W biegu głównym na dystansie 10 km wśród kobiet zwyciężyła Olga Kazimirowa, osiągając czas 40:38. Drugie miejsce zajęła Natalia Krawczyk z Kalisza (41:29), a trzecie Marlena Kocaj z Dobrzycy (41:51). Rywalizacja mężczyzn była niezwykle zacięta, a pierwsze miejsce zdobył Bartosz Maśnicki z Konina (34:04). Tomasz Chudzicki z Łubna (34:09) zajął drugie miejsce, a trzecie miejsce przypadło Tomaszowi Perlińskiemu z Kalisza (35:25).

Bieg Chrystowskich dla Niepodległości był częścią Biegowego Grand Prix Ziemi Kaliskiej. Poprzednie etapy cyklu to „Wiosna Cekowska” w Ceków-Kolonii, Bieg Tribecco Stawiszyn 5-10-15 km w Starym Kiączynie oraz Bieg na pożegnanie lata – 10 km w Żelazkowie. Zwycięzcy Grand Prix Ziemi Kaliskiej to Marlena Kocaj wśród kobiet i Bartosz Maśnicki wśród mężczyzn.

Nie zabrakło również zmagań dziecięcych, gdzie blisko 180 młodych sportowców stawiło czoła wyzwaniom biegowym.

Pełne wyniki oraz wyniki Grand Prix Ziemi Kaliskiej dostępne są na stronie Foxter Sport: KLIK.

FIDO/powiat kaliski

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze