Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Paweł Raczyński zwycięzcą biegu w Murowańcu

Paweł Raczyński należący do Klubu Biegacza Baster Team wygrał bieg w Murowańcu, który odbył się w ramach Grand Prix Ziemi Kaliskiej. Osiągnął czas poniżej 1:30. Razem z nim na starcie pojawiło się 120 zawodników.

W tym roku pasjonaci biegania mieli do wyboru trzy dystanse: 5, 10 i 21 km. Drugie miejsce na sztandarowym dystansie uzyskał Tomasz Perliński, a zaraz po nim do mety dobiegł Dawid Ząbczyński. Piotr Korzekwa z Drużyny Powiatu Kaliskiego zajął 5. miejsce w kategorii Open. W biegu na 10 km zwyciężył kaliszanin Krzysztof Gałkowski, natomiast na dystansie 5 km – Wojciech Żarnecki, również mieszkaniec Kalisza. W klasyfikacji kobiecej najlepsza była Katarzyna Werner, biegaczka z Malanowa. Uzyskała czas 1:43:14. Na drugim miejscu uplasowała się Justyna Matczak z Drużyny Powiatu Kaliskiego.

Na starcie zawodów nie zabrakło także entuzjastów „kijków”. W Nordic Walking wygrał Wiktor Olszewski z Sieradza, pokonując kaliszanina Damiana Abramowicza. Celem tej konkurencji nie było jednak osiągnięcie najlepszych wyników. Liczyły się ruch, kontakt z naturą i dobra zabawa, o co zadbała Kalisia Nordic Team Kalisz.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!