Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

„Pechowy” weekend dla kierowców

Podczas minionego weekendu kaliscy policjanci zatrzymali dokumenty prawa jazdy 15 nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy w sposób rażący przekroczyli prędkość w obszarze zabudowany. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca mercedesa, który w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h jechał z prędkością, aż 117 km/h.

Przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, wiąże się nie tylko z utratą prawa jazdy na trzy miesiące, ale też wysokim mandatem wysokości od 1500 do 2500 złotych oraz punktami karnymi w ilości 13,14 lub 15. Pomimo dotkliwych konsekwencji związanych z popełnieniem tego typu wykroczenia, wielu kierowców nadal ignoruje obowiązujące ograniczenia i przepisy. Wobec takich nieodpowiedzialnych zachowań na drodze policjanci działają zdecydowanie.

W miniony weekend przekonało się tym, 15 kierowców, którzy w związku z rażącym przekroczeniem dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, musieli na trzy miesiące pożegnać się ze swoim dokumentami uprawniającymi do kierowania pojazdami.

Swoistego rodzaju niechlubnym rekordzistą tego weekendu okazał się 43-letni kierowca mercedesa. Mieszkaniec Kalisza w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h jechał z prędkością, aż 117 km/h. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tys. złotych oraz 14 punktami karnymi.

W ubiegłym roku kaliscy policjanci zatrzymali 328 praw jazdy w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

Źródło: Policja Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze