Pedagodzy ze Słowacji, Chorwacji i Czech goszczą w Kaliszu

Nauczyciele wychowania przedszkolnego i dyrektorzy przedszkoli ze Słowacji, Chorwacji i Czech goszczą w Kaliszu w ramach projektu "Pokaż mi moje miasto", finansowanego z programu Erasmus+. W naszym mieście powitał ich wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. Uczestnicy projektu spotkali się w odnowionej sali recepcyjnej z wiceprezydentem oraz Eweliną Dudek, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza.

Polskim partnerem projektu jest Miasto Kalisz, a uczestniczą w nim: Publiczne Przedszkole nr 9, Publiczne Przedszkole nr 18 “Chatka Puchatka”, Publiczne Przedszkole nr 27 “Radość” oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2. Projekt związany jest z edukacją przedszkolną i skierowany jest do nauczycieli wychowania przedszkolnego. Poza wymianą doświadczeń nauczyciele opracowują cele projektu, którymi są: stworzenie gry planszowej dla każdego z uczestniczących miast, nagranie krótkiego filmu, wydanie kalendarza z pracami dzieci oraz zorganizowanie wystawy. Tematem przewodnim są “Najważniejsze miejsca w moim mieście”.

“Witam Państwa w Kaliszu, mieście o najstarszej metryce pisanej. Zachęcam do zapoznania z jego bogatą historią przez odwiedzenie multimedialnej ekspozycji w ratuszu. Życzę Państwu owocnych spotkań w kaliskich przedszkolach i pomyślnej realizacji celów projektu” – powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Goście z Martina, Jicina i Daruvar będą uczestniczyć w działaniach organizowanych przez kaliskie przedszkola, zwiedzą Kalisz oraz odwiedzą Gołuchów. Projekt rozpoczął się w październiku 2019 roku. W ramach projektu przedstawiciele przedszkoli spotykali się już w Martinie, Jicinie i Daruvar. Podsumowanie projektu wraz z wystawą odbędzie się na Słowacji na początku 2022 roku.

 

 

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter