Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Pether Krautmeyer nowym trenerem AWS Energa Szczypiorno Kalisz

Doświadczony szwedzki szkoleniowiec Pether Krautmeyer został nowym trenerem piłkarek ręcznych AWS Energa Szczypiorno Kalisz.

55-letni Pether Krautmeyer przygodę trenerską rozpoczynał w rodzinnej Szwecji, a następnie w Norwegii. Jednak przez ostatnie kilkanaście lata związany był z duńskim zespołem Holstebro Handball. Drużynę tę prowadził w europejskich pucharach. Czterokrotnie dochodził do finału pucharu EHF, w tym trzykrotnie wygrał. Łącznie zdobył 12 medali w lidze i pucharze Danii. Pracował także jako statystyk w reprezentacji Szwecji.

W grudniu 2023 roku przyjął ofertę AWS Energa Szczypiorno Kalisz. – Przez ponad dwie dekady byłem we wspaniałym miejscu, ale w końcu poczułem, że chciałbym spróbować czegoś innego. Telefon z Kalisza trafił się we właściwym czasie. Wiem, że czeka nas trudne zadanie, ale nie boję się wyzwań i głęboko wierzę, że uda nam się zrealizować cel jakim jest utrzymanie w ORLEN Superlidze Kobiet – powiedział nowy trener.

Źródło: Orlen Superliga Kobiet

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze