Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Petycja w sprawie drogi w Sobiesękach Drugich

Mieszkańcy wsi Sobiesięki Drugie i Sobiesęki Trzecie zwrócli się do Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala oraz Zarządu Powiatu Kaliskiego w sprawie naprawy nawierzchni drogi powiatowej.

Petycja motywowana jest fatalnym stanem drogi, pomimo jej modernizacji przeprowadzonej w 2018 roku. 

Treść petycji:


W połowie maja na powyższą petycję odpowiedzi udzielił Wicestarosta Kaliski, Zbigniew Słodowy: 

Odpowiadając na petycję mieszkańców wsi Sobiesęki Drugie i Sobiesęki Trzecie z dnia 25.04.2022 r. w sprawie naprawy nawierzchni drogi powiatowej nr 4631P na odcinku od kapliczki na skrzyżowaniu z drogą gminną do przedszkola w miejscowości Sobiesęki Drugie, usunięcia uschniętych drzew oraz dojazdu autobusu linii „S” do przystanku przy przedszkolu w Sobiesękach Drugich, informuję co następuje. Powiat Kaliski nie zaplanował w 2022 roku, w planie finansowym, przebudowy drogi powiatowej nr 4631P na odcinku od kapliczki na skrzyżowaniu z drogą gminną do przedszkola w miejscowości Sobiesęki Drugie. Ubytki w nawierzchni jezdni zostaną usunięte w ramach bieżącego utrzymania nawierzchni bitumicznych w okresie maj-czerwiec bieżącego roku. 17 marca 2022 roku zostało usunięte drzewo – lipa rosnąca przy posesji nr 20. Podczas wycinania drzewa nie stwierdzono aby inne drzewa były uschnięte. W drugiej połowie maja pracownicy Wydziału Dróg sprawdzą pozostałe drzewa na wnioskowanym odcinku drogi pod kątem bezpieczeństwa ruchu. Drzewa, które zagrażają bezpieczeństwu ruchu zostaną usunięte niezwłocznie po uzyskaniu niezbędnych decyzji na wycinkę drzew. W sprawie dojazdu autobusu linii „S” do przystanku koło przedszkola i zawracania z wykorzystaniem terenu prywatnej działki informuję, że zostaną podjęte rozmowy z właścicielem przedmiotowej działki celem bieżącego udostępnienia terenu oraz zgody na wydzielenie i wykup niezbędnej części działki na cele drogowe.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze