Pewna wygrana Chemika w Kaliszu

Ligowa tabela po sezonie zasadniczym nie kłamie. Gdy gra zespół pierwszy z ósmym, to zazwyczaj wygra ten pierwszy, zwłaszcza gdy obie drużyny spotkały się ze sobą raptem dwa tygodnie temu i wynik był identyczny, czyli gładkie 3-0 dla siatkarek z Polic.

Kaliszankom ani razu nie udało się zdobyć nawet 20 punktów w jednym secie. Pierwszy set został przegrany do 18, drugi do 17 a trzeci do 19 punktów. Zawodniczką spotkania została reprezentująca Chemika – Honorio Marques Bruna, która w całym meczu zdobyła dla swojego zespołu aż 21 punktów. W drużynie kaliskiej najskuteczniejsza była Agnieszka Rusińska, z 8 punktami.

Rewanż w Policach 27 marca, w przypadku wygranej rozegrany zostanie jeszcze trzeci mecz, ale szanse na sprawienie sensacji w meczu wyjazdowym wydają się być minimalne. Jeśli podopieczne Przemysława Michalaka nie dadzą rady w rewanżu, zakończą rywalizację w tym sezonie meczami o 7 miejsce w Tauron Lidze kobiet.