Pewne zwycięstwo KKS-u Kalisz II w meczu z Wartą Śrem

Podopieczni Krzysztofa Orzeszka pewnie pokonali Wartę Śrem 4:0, w meczu 10. kolejki RED BOX V ligi gr. 3. Kakaesiacy dominowali przez całe spotkanie, choć wynik można było ustalić jeszcze przed przerwą. Wśród “Trójkolorowych” gole zdobyli Wojciech Maroszek, Bartosz Gęsior (z rzutu karnego) oraz dwukrotnie Jakub Wilczyński.

W 20. minucie słupek uchronił przyjezdnych przed stratą bramki, po próbie Bartłomieja Putno. Aktywni kakaesiacy otworzyli rezultat meczu w 27. minucie, gdy zgranie z flanki w pole karne wykorzystał Jakub Wilczyński. Znów bliski, w pierwszej połowie, wpisania się na listę strzelców był Putno, ale jego płaskie uderzenie z 7. metra okazało się niecelne. Chwilę późnej Piotr Zmorzyński kropnął wprost w goalkeepera Warty i ta niewykorzystana okazja mogła się zemścić. Tuż przed przerwą, po uderzeniu jednego z zawodników gości, piłka powędrowała w słupek bramki strzeżonej przez Michała Stefaniaka.

W drugiej połowie Aleks Kurcbach zmarnował stuprocentową okazję z 6. metra. Dobrze w meczu spisywał się bramkarz Warty, który był górą w kilku pojedynkach “sam na sam”. Nie miał on jednak szans przy kolejnej próbie Jakuba Wilczyńskiego – w 60. minucie kaliski napastnik ponownie wpisał się na listę strzelców. W końcówce gola zdobył Bartosz Gęsior, który pewnie wykorzystał podyktowanego za faul karnego. Bramka na 4:0 z 89. minuty, autorstwa Wojciecha Maroszka, ustaliła rezultat meczu 10. kolejki RED BOX V ligi gr. 3.

***
10. kolejka sezonu 2022/2023 RED BOX V ligi gr. 3, 15.10.2022, godz. 11:00, Stadion Miejski przy ul. Wał Matejki 2 w Kaliszu
KKS Kalisz II – Warta Śrem 4:0 (1:0)
1:0 Jakub Wilczyński 27. min, 2:0 Jakub Wilczyński 60. min, 3:0 Bartosz Gęsior 84. min k., 4:0 Wojciech Maroszek 89. min.

KKS Kalisz II: Michał Stefaniak (BR) – Alan Kurcbach, Kacper Dudek, Aleks Kurcbach, Bartosz Gęsior, Bartłomiej Putno (64. min Dawid Głowacki), Wiktor Walczak (87. min Jakub Jener), Karol Smajdor (64. min Eryk Krysiak), Jakub Wilczyński (64. min Maksymilian Kaczmarek), Kamil Koczy (64. min Kacper Paluszczak), Piotr Zmorzyński (64. min Wojciech Maroszek).

Warta Śrem: Dominik Sobel (BR) (C) – Jakub Kozłowski, Patryk Słomczyński, Kamil Szymandera, Adam Koperski, Kacper Janicki, Uladzislau Dybin, Orest Slobodian, Konrad Ratajczak (77. min Bartosz Piaskowy), Tymoteusz Barwiński, Marcin Popiół.

Żółte kartki: Gęsior, Smajdor, Aleks Kurcbach (KKS) i Janicki, Słomczyński (Warta).

źródło: KKS Kalisz