Pewne zwycięstwo KKS-u

Podopieczni Bartosza Tarachulskiego pokonali wczoraj na “Majkowskim Wembley” trzecioligową Jarotę Jarocin 4:0, w trzecim sparingu zimowego okresu przygotowawczego 2023. Przyjezdni nie stworzyli sobie w test-meczu wielu dogodnych sytuacji, natomiast “Trójkolorowi” mogli zwyciężyć ze zdecydowanie większą przewagą, jednak w drugiej połowie zabrakło skuteczności. Wśród kakaesiaków na listę strzelców wpisali się Michał Borecki, Bartłomiej Putno oraz dwukrotnie Jakub Wilczyński.

Szybko, bo już w 2. minucie, kakaesiacy wyszli na prowadzenie. Po centrze w pole karne, jeden z defensorów Jaroty nie upilnował futbolówki, którą płasko chwilę później uderzył Michał Borecki. Prowadzenie w sparingu podwyższył Bartłomiej Putno, wykorzystując świetne dogranie Nikodema Zawistowskiego “w uliczkę”. Na drugą połowę trener Bartosz Tarachulski desygnował prawie nową jedenastkę – udział w meczu kontynuował jedynie Jakub Głaz. Ofensywna gra KKS-u zaowocowała stuprocentowymi okazjami m.in Kasjana Lipkowskiego oraz Wojciecha Maroszka, których kakaesiacy nie wykorzystali. Niemoc strzelecką przerwał Jakub Wilczyński, wykorzystując w 80. minucie karnego, podyktowanego za faul na Mateuszu Wysokińskim. Napastnik Dumy Kalisza postawił kropkę nad “i” tuż przed zakończeniem rywalizacji, zdobywając gola na 4:0. W tej akcji skutecznie asystował Wiktor Staszak, płasko wysuwając piłkę w kierunku wbiegającego kolegi.

Kolejna gra kontrolna KKS-u w najbliższy czwartek 9 lutego. W Grodzisku Wielkopolskim, podopieczni Bartosza Tarachulskiego zmierzą się z ekstraklasową Wartą Poznań.

***
Sparing nr 3, 04.02.2023, 12:00, Majkowskie Wembley przy ul. Tuwima 2 w Kaliszu
KKS Kalisz – Jarota Jarocin 4:0 (2:0)
1:0 Michał Borecki 2. min, 2:0 Bartłomiej Putno 25. min, 3:0 Jakub Wilczyński 80. min k., 90. min Jakub Wilczyński 90. min.

KKS Kalisz:
I połowa:
Mateusz Górski – Kasjan Lipkowski, Mateusz Gawlik, Filip Kendzia – Daniel Kamiński, Michał Borecki, Adrian Łuszkiewicz (C), Jakub Głaz – Nestor Gordillo, Nikodem Zawistowski, Bartłomiej Putno.
II połowa: Maciej Krakowiak – Wiktor Smoliński, Bartosz Gęsior, zawodnik testowany – Kasjan Lipkowski (70. min Maksymilian Kaczmarek), Mateusz Wysokiński, Karol Smajdor, Jakub Głaz (60. min Wojciech Maroszek) – Kamil Koczy, Wiktor Staszak, Jakub Wilczyński.

Źródło: KKS Kalsiz