Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Pianista Łukasz Byrdy zagra w Opatówku!

Fundacja „Inicjatywa dla Opatówka” wraz z Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku zaprasza na Recital Fortepianowy Łukasza Byrdy. Wydarzenie odbędzie się w piątek 12 kwietnia 2024 r. o godz. 18:00 w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku – wstęp wolny.

Do Opatówka przyjedzie Łukasz Byrdy – jeden z najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia, koncertujący w kraju i zagranicą (m.in. w większości państw Europy, w USA, Kanadzie, Chinach czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich). Wśród wielu sukcesów artysty należy zauważyć m.in. udział w ostatnim prestiżowym XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, po którym zebrał on entuzjastyczne opinie krytyków muzycznych i publiczności.

„W ramach organizowanych przez nas koncertów nie mieliśmy jeszcze sytuacji, gdy zaproszony pianista grał na znanym i cenionym w Polsce i na świecie warszawskim Konkursie Chopinowskim. To niezwykły zaszczyt gościć tak utalentowanego i utytułowanego muzyka. Dodam, że osoby, które przyjdą na koncert, będą miały okazję wysłuchać kompozycji F. Chopina, J. Brahmsa czy D. Scarlattiego.” – powiedział Mateusz Walczak, Prezes Zarządu Fundacji „Inicjatywa dla Opatówka”.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „Inicjatywa dla Opatówka”, współorganizatorem i gospodarzem: Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku. Będzie to 37. koncert cyklu „Spotkania ze sztuką – Opatówek”. Tradycyjnie wstęp na koncert jest bezpłatny. 

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Kalisz

Ech. A ja dziś w pracy do późnego wieczora…

Najnowsze