Pięć bramek rezerw KKS-u na kaliskim Wembley

Druga drużyna KKS-u Kalisz pokonała wczoraj Centrę Ostrów Wielkopolski 5:1 w meczu 20. kolejki wielkopolskiej ARTBUD IV ligi. Mimo prowadzenia gości do przerwy, podopieczni Piotra Morawskiego odrobili straty w drugiej połowie i w dość szybkim czasie podwyższyli prowadzenie. Wśród kakaesiaków, na listę strzelców wpisali się Nikodem Zawistowski, Mateusz Wysokiński, Maurycy Przybył, Bartosz Waleńcik i Wiktor Walczak.

W 3. minucie arbiter pojedynku, Pani Michalina Diakow podyktowała rzut karny dla KKS-u, po faulu na Andrzeju Kaszubie. Jedenastki nie wykorzystał Mateusz Majewski, a piłka, po dobitce Mateusza Wysokińskiego, powędrowała w słupek. W 16. minucie Majewski uderzył z pola karnego, ale jego strzał został zablokowany przez defensorów. Goście otworzyli wynik w 27. minucie, za sprawą celnego uderzenia z odległości Jakuba Kłobuska. Kilka chwil później mogło dojść do wyrównania, ale piłka – po próbie Mateusza Majewskiego – odbiła się od słupka. Za odrabianie strat kakaesiacy wzięli się w drugiej połowie. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Nikodem Zawistowski, a już chwilę później – za sprawą trafienia Mateusza Wysokińskiego – KKS prowadził w spotkaniu. Bramkę w meczu zdobył także Maurycy Przybył, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywala. W 72. minucie arbiter meczu ponownie podyktowała rzut karny dla KKS-u i znów dobrze między słupkami spisał się goalkeeper Centry, choć nie miał on ostatecznie szans przy dobitce Bartosza Waleńcika. Rezultat spotkania ustaliła bramka Wiktora Walczaka na 5:1, który w akcji “sam na sam” pokonał bramkarza ekipy przyjezdnych.

20. kolejka sezonu 2021/2022 wielkopolskiej ARTBUD IV ligi, 06.03.2022, godz. 17:00, Majkowskie Wembley przy ul. Tuwima 2 w Kaliszu
KKS Kalisz II – Centra Ostrów Wielkopolski 5:1 (0:1)
0:1 Jakub Kłobusek 27. min, 1:1 Nikodem Zawistowski 54. min, 2:1 Mateusz Wysokiński 57. min, 3:1 Maurycy Przybył 67. min, 4:1 Bartosz Waleńcik 72. min, 5:1 Wiktor Walczak 74. min.

KKS Kalisz II: 1. Maciej Krakowiak (C) – 4. Kacper Dudek, 5. Bartosz Waleńcik, 6. Andrzej Kaszuba (61. min 7. Krzysztof Idźczak), 9. Mateusz Majewski (61. min 18. Wiktor Walczak), 24. Mateusz Wysokiński (61. min 19. Adam Zadka), 28. Maurycy Przybył (79. min 20. Michał Ozdowski), 37. Nikodem Zawistowski (61. min 21. Jakub Kieliba), 42. Wiktor Smoliński, 71. Mikołaj Wyborny, 80. Jakub Zachara.

Żółte kartki: Dudek, Zachara, Idźczak (KKS)

Źródło: KKS Kalisz