Pięć setów w Radomiu

W ostatnim meczu fazy zasadniczej zawodniczki Energi MKS Kalisz rywalizowały na wyjeździe z E.Leclerc MOYA Radomką Radom. Kaliszanki przegrały spotkanie po pięciu setach, ale tie-break i zdobyty punkt nie zmieniły ostatacznej sytuacji w tabeli.

Gospodynie wygrały 3:2, ale postawa kaliskiego zespołu w trzecim i czwartym secie może cieszyć. W fazie zasadniczej TAURON Ligi Energa MKS Kalisz zajął 8 miejsce, co oznacza, że w pierwszej rundzie play-off zagra z Developresem SkyRes Rzeszów. Mecze zaplanowano na 13 i 17 marca, a ewentualna „dogrywka” miałaby się odbyć w Rzeszowie 20 marca.

E.LECLERC MOYA Radomka Radom – Energa MKS Kalisz 3:2 (25:17, 25:17, 23:25, 22:25, 15:9) Energa MKS Kalisz: Karolina Bednarek (8), Julia Szczurowska (14), Marta Budnik (5), Aleksandra Gromadowska (3), Emilia Mucha (14), Sylwia Kucharska (1), Justyna Łysiak (libero) oraz Ewelina Polak (3), Monika Gałkowska (12), Oliwia Bałuk i Julia Mazur (libero)

Źródło: Energa MKS Kalisz