Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Pięciodniowy Wladek z wadą serca wraz z mamą trafili do Cekowa

22-letnia Anastazja uciekła przed wojną na Ukrainie z pięciodniowym Wladkiem, którego urodziła poprzez cesarskie cięcie. Chłopczyk ma wadę serca – powiedział PAP wójt wielkopolskiego Cekowa – Kolonii Mariusz Chojnacki. Podróż kobiety trwała trzy dni.

Władze gminy Ceków – Kolonia k. Kalisza zaopiekowały się Ukrainką, która przyjechała z noworodkiem i dwiema siostrami w wieku 11 i 16 lat. „Jej mąż i tata walczą na wojnie a mama nie chciała zostawiać mężczyzn samych” – powiedział wójt.

22-latka postanowiła uciec z Ukrainy do Cekowa, ponieważ w 2020 r. pracowała w jednym z tutejszych gospodarstw w ogrodnictwie. Z prośbą o pomoc zwróciła się najpierw do właściciela gospodarstwa. Ogrodnik pojechał po kobietę na granicę.

„Widziałem ją tuż po przyjeździe do Cekowa. Ona krwawiła. Miała przy sobie dokument wystawiony przez lekarza w kijowskim szpitalu. Wynikało z niego, że u chłopczyka stwierdzono wadę serca” – powiedział Chojnacki.

Matkę z dzieckiem natychmiast zawieziono do szpitala w Kaliszu; stamtąd chłopczyka przetransportowano do szpitala w Poznaniu. „Kardiolodzy potwierdzili diagnozę i wyznaczyli termin operacji na kwiecień” – powiedział wójt.

Kobieta wraz z dzieckiem i siostrami zamieszkała w mieszkaniu pracownika urzędu gminy. Jej siostry – jak zapewnił wójt Cekowa – zostaną objęte edukacją w lokalnej szkole.

Aut. Ewa Bąkowska, za PAP, fot. Pixabay

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze