baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Piękna Litera – I Międzyszkolny Konkurs Kaligrafii

Szkoła Podstawowa nr 1 zorganizowała pierwszy międzyszkolny konkurs kaligrafii dla szkół podstawowych.

Jako współorganizatora zaproszono Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Asnyka w Kaliszu. Kierownik Filii nr 3 Mateusz Halak przyjął rolę przewodniczącego jury, a w ocenie konkursowych prac wsparła go również bibliotekarka – Justyna Ratajczyk, na co dzień kierownik Działu Informacji Naukowej i Zbiorów Specjalnych.
Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, była także fundatorem jednej z nagród oraz upominków dla wszystkich uczestników.

„Uhonorowany wieloma nagrodami konkurs ukończyliśmy przede wszystkim z dumą […] Dumni, że obrastają w piórka młode pokolenia chcące pisać piórem i atramentem, nie tylko rysikiem po tablecie. Dumni z całokształtu organizacji tego wydarzenia, do której nie małą cząstkę dołożyli pracownicy asnykowskiej książnicy…”

Mateusz Halak

„…i usatysfakcjonowani, że rozwijająca się w naszej bibliotece Szkoła Kaligrafii znalazła wspaniałych i kreatywnych przyjaciół w osobach dyrektorki i nauczycielek ze Szkoły Podstawowej nr 1 […] Cieszymy się, że nasza promocja pięknego pisania znalazła swą kontynuację w formie konkursowej. Trzymam kciuki za drużynę pani Beaty Zalewskiej, która znakomicie przygotowała konkurs miejski, więc z pewnością poradzi sobie – bo takie są plany – z kolejną edycją o zasięgu powiatowym”

Robert Kuciński – Dyrektor MBP w Kaliszu

A w piątkowe wczesne popołudnie podczas I Międzyszkolnego Konkursu Kaligrafii było uroczyście i wyjątkowo. Kaligrafia na dobre rozgaszcza się w pokojach czasu wolnego młodych ludzi, i nie tylko w bibliotece o tym się przekonujemy. Inicjatywa Szkoły Podstawowej nr 1 to bardzo ważny sygnał, że we współczesnej edukacji jest miejsce na „retro-zabawki”, albo „vintydżowe rozrywki”. Trend ten jest zauważalny także poza granicami Polski. Przyszli mistrzowie pięknej litery to prezent dla tych, którzy uważali, że ozdobne pismo pozostanie domeną jednostek.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze