reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

„Piękni, młodzi, zadłużeni” – KoLiber rozdawał balony długu

Dziś od rana działacze KoLibra Kalisz w ramach pierwszej edycji autorskiej akcji „Piękni, młodzi, ZADŁUŻENI” w dniu zakończenia roku szkolnego wręczali uczniom kaliskich szkół średnich balony informujące o wysokości jawnego długu publicznego w przeliczeniu na jedną osobę.

Jak mówią organizatorzy, Akcja miała na celu zainteresowanie młodzieży szkolnej problemem rosnącego długu publicznego, którego wysokość i koszty obsługi mają przełożenie m. in. na koszty życia w Polsce. – Opowiadaliśmy uczniom o inicjatywie i stanowisku Stowarzyszenie KoLiber z 2017 roku, kiedy to KoLibranci ze względu na przekroczenie 1 biliona złotych na zegarze długu publicznego przedstawili opinię jawnie sprzeciwiającą się praktyce dalszego zadłużania państwa – mówią członkowie KoLibra Kalisz. – Później, na drodze petycji, wywierali wpływ na rządzących, aby ci rozpatrzyli wpisanie do Konstytucji RP artykuł mówiący o zakazie zadłużania państwa – dodają organizatorzy.

Działacze KoLibra rozdali wśród uczniów 100 balonów i zapowiadają, iż nie jest to ostatnia tego typu akcja, gdyż w planach są kolejne edycje. – Potrzebna jest dyskusja na temat wysokości długu publicznego ze względu na jego wpływ na portfele Polaków – argumentują.

Źródło: KoLiber Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze