reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Piękny film o miłości. Koncert Walentynkowi w Filharmonii Kaliskiej

Podczas koncertu z okazji święta zakochanych przeniesiemy się w czasy świetności pamiętnych klasyków światowej kinematografii. W roli głównej zobaczymy i usłyszymy Katarzynę Dondalską, wybitną sopranistkę koloraturową o czterooktawowej skali głosu.

Czy spotkanie z wybranką lub wybrankiem serca w Dzień Św. Walentego to zawsze powinna być kolejna wizyta w kinie? Może warto choć raz pozwolić swobodnie działać naszej wspaniałej wyobraźni? Koncert Walentynkowy, który proponuje Filharmonia Kaliska to doskonała okazja, by przekonać się o prawdziwej sile i głębi przeżyć muzycznych kształtujących nasze najpiękniejsze wspomnienia. Bo wielkie kino to także wyjątkowe tematy muzyczne, które na zawsze pozostają w pamięci widzów nierozłączne z obrazem historii ukochanych bohaterów. Romantyczna randka w filharmonii, w miejsce zwyczajowej walentynkowej wizyty w kinie sprawi, że dobrze znane, legendarne postaci filmu i ich perypetie trafią do Państwa serc w zupełnie nowy sposób – przez zmysł słuchu, na który czeka wyjątkowa uczta.

W programie koncertu znajdą się m.in. utwory wybitnych kompozytorów muzyki filmowej Johna Williamsa i Henry’ego Manciniego, tematy przewodnie do przygód agenta Jej Królewskiej Mości, pościgów pirackich karawel czy muzyczny hołd dla najsłynniejszej blondwłosej postaci kobiecej w historii kina. Romantyczny nastrój koncertu uzupełnią jazzowe standardy miłosne w symfonicznych aranżacjach.

Koncert Walentynkowy to przede wszystkim okazja do wysłuchania interpretacji Katarzyny Dondalskiej – światowej sławy śpiewaczki o zmysłowym głosie i fenomenalnej technice wokalnej, która należy do grona najwybitniejszych wirtuozów sopranowej techniki koloraturowej we współczesnej wokalistyce. Jest kontynuatorką tradycji wyznaczonych przez legendarne soprany koloraturowe takie jak Erna Sack, Mado Robin oraz fascynująca Bogna Sokorska. Skala jej głosu ma rozpiętość aż czterech oktaw, czego najlepsze dowody melomani usłyszą podczas wielu popisowych partii solowych w trakcie wieczoru.

Wybitne kompozycje należące do popularnego, rozrywkowego repertuaru, szczególnie skupione wokół muzyki filmowej to już trzecia z kolei propozycja Filharmonii Kaliskiej w ramach cyklu koncertów karnawałowych. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej poprowadzi dyrektor naczelny i artystyczny FK – Ruben Silva. Opowieść o dokonaniach wielkich muzycznych ilustratorów filmowych pereł przedstawi muzykolog Witold Paprocki.

Koncert Walentynkowy „Tribute To John Williams & Henry Mancini” odbędzie się tradycyjnie w piątek, 10 lutego o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Filharmonii Kaliskiej (Aula UAM)

19.00 to nowa, stała godzina rozpoczęcia koncertów Filharmonii Kaliskiej w 2023 r.

Bilety w cenie 80 zł  (bilet normalny) i 70 zł (bilet ulgowy) do nabycia w kasie Filharmonii Kaliskiej, przy ul. Aleja Wolności 2.

Źródło: Filharmonia Kaliska

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze