Pielgrzymka do Łagiewnik

Trzech księży 19. Wielkopolskiej Pieszej Pielgrzymki „Od Miłosierdzia do Miłosierdzia” dotarło do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Utrudzonych kapłanów powitali biskup kaliski Damian Bryl i pielgrzymi, którzy w tym roku łączyli się duchowo.

Każdego roku pielgrzymi szli w łączności z Pieszą Poznańską Pielgrzymką na Jasną Górę, skąd ruszali dalej w kierunku Łagiewnik. Ze względu na pandemię ostatnie dwa lata pielgrzymka wyglądały inaczej. 16 lipca po Mszy św. sprawowanej w kaplicy Sióstr Miłosierdzia w Częstochowie w drogę wyruszyło trzech kapłanów: ks. prał. Andrzej Szudra, ks. kan. Bogumił Kempa i ks. Sebastian Łagódka. Pozostali pielgrzymi łączyli się duchowo za pośrednictwem mediów diecezjalnych.

W tym roku pielgrzymom towarzyszyło hasło: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”, a patronem tegorocznej pielgrzymki był św. Jakub. Oczywiście w Roku Świętego Józefa nie mogło zabraknąć odwołania do tego świętego.

Ks. Sebastian Łagódka podkreślał, że ta pielgrzymka była szczególnym czasem łaski:

-“Ten czas pielgrzymowania skoncentrowany był na modlitwie. Codziennie Msza św., Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego i inne modlitwy. To wszystko wytyczało nam rytm dnia. Nawet gdy pojawiły się jakieś większe trudności to włączaliśmy te nasze małe cierpienia w intencje i sprawy, które omijaliśmy. Radością dla nas było to, że wiele osób poprzez duchową łączność pielgrzymowało z nami.”

Źródło: Diecezja Kaliska, KAI

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter