baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Pierwsza debata samorządowa w Paderewskim

Dnia 2 marca br. w jednej z kaliskich szkół średnich odbyła się debata dotycząca działalności i funkcjonowania samorządu. Organizatorem spotkania było IV LO im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu.

Na zaproszenie pani Dyrektor Joanny Dolnej orac całej społeczności szkolnej odpowiedział Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski. W debacie wzięli również udział: Przewodnicząca Kaliskiej Rady Kobiet Aneta Staniszewska, rzecznik Kancelarii Prezydenta Iwona Cieślak oraz wykładowca Akademii Kaliskiej, przewodniczący Rady Sportu Miasta Kalisza Dawid Matczak. Organizacją debaty w „Czwartym” zajęły się panie Ilona Chrzanowska, Agnieszka Lesień i Ewelina Matczak.

Uczniowie IV Liceum mieli możliwość zadania pytań, które w głównej mierze dotyczyły spraw związanych z edukacją, stypendiami, inwestycjami miasta, komunikacją oraz wydarzeń kulturalnych w mieście. Młodzież bardzo aktywnie wzięła udział w debacie.

Podczas spotkania goście wręczyli również nagrody za przeprowadzony w szkole konkurs pt. „Portret kobiety niezależnej”, którego laureatem został zespół składający się z uczniów klasy 2C: Matyldy Szuszkiewicz, Zuzanny Przybylskiej, Aleksandry Kulawinek, Wiktora Wiertelaka oraz Mateusza Jaźwca. Laureaci zaprezentowali postać Elwiry Fibiger córkę Gustawa Arnolda III, ostatniego właściciela Fabryki Fortepianów i Pianin w Kaliszu.

Na zakończenie spotkania, Dyrektor Joanna Dolna wyraziła nadzieję na współpracę młodych ludzi z władzami miasta słowami: „Wierzę w to, że pomysły, które ratusz realizuje, plus pomysły młodych ludzi,  spotkają się już niedługo (…)”.

Nieformalnym zwieńczeniem spotkania, poza oficjalnymi podziękowaniami, była wspólna fotorelacja przybyłych gości z młodzieżą IV LO.

AUTOR: EWELINA MATCZAK

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze