Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Pierwsza edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Aranżacji Muzycznej „AranżacJA Fest 2024”

Przed nami Pierwsza edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Aranżacji Muzycznej „AranżacJA Fest 2024”, podczas której muzycy z całej Polski zaprezentują swoją twórczość i wezmą udział w przesłuchaniach konkursowych oraz lekcji mistrzowskiej.

Przewidziano cenne nagrody.

AranżacJA Fest 2024 to pierwszy Ogólnopolski Festiwal Aranżacji Muzycznej, który odbędzie się w kwietniu w kaliskim Centrum Kultury i Sztuki.

Do udziału w konkursie w ramach tego wydarzenia CKiS zaprasza solistów oraz zespoły (skład do 10 osób) wykonujących muzykę rozrywkową.

Festiwal ma zasięg ogólnopolski. Zapraszamy wszystkich muzyków i zespoły bez ograniczeń wiekowych – mówi Alicja Felisiak, pomysłodawczyni festiwalu, organizatorka wydarzeń kulturalnych w Centrum Kultury i Sztuki. – Wszyscy muzycy będą mieli okazję do zaprezentowania swojej autorskiej twórczości oraz możliwość uczestnictwa w lekcji mistrzowskiej dotyczącej aranżacji, prowadzonej przez uznanych muzyków, specjalistów kompozycji i aranżacji.

W swoich założeniach Ogólnopolski Festiwal Aranżacji Muzycznej AranżacJA Fest 2024 ma być wydarzeniem cyklicznym organizowanym co roku. Edycja 2024 będzie trwała dwa dni.

–  Pierwszy dzień festiwalowy (27 kwietnia) to przesłuchania konkursowe i wyłonienie laureatów (przewidziano nagrody pieniężne dla I, II i III miejsca), których oceny dokonywać będzie profesjonalne jury – mówi Alicja Felisiak z Centrum Kultury i Sztuki. – Do pracy w jury zapraszamy osoby znane i uznane w świecie aranżowania i komponowania muzyki. W tym roku będą to: Kasia Moś, Mateusz Moś oraz Jan Stokłosa. Natomiast drugi dzień to lekcja mistrzowska dotycząca aranżowania utworów muzycznych. Poprowadzi ją gigant kompozycji i aranżacji młodego pokolenia, wszechstronny muzyk – Jan Stokłosa.

Wisienką na torcie Pierwszego Ogólnopolskiego Festiwalu Aranżacji Muzycznej AranżacJA Fest 2024 będzie koncert KASIA MOŚ & AUKSO MONIUSZKO200 (Orkiestra Kameralna Miasta Tychy – AUKSO pod batutą Marka Mosia).

Usłyszymy utwory nie tylko z projektu Moniuszko 200, ale też inne ściśle nawiązujące do istoty festiwalu – aranżacji muzycznej.

Zgłoszenia  do konkursu oraz regulamin znajdziecie pod poniższym linkiem:

https://ckis.kalisz.pl/wydarzenia/aranzacja-fest-2024-konkurs-wyslij-zgloszenie/

1. Ogólnopolski Festiwal Aranżacji Muzycznej – AranżacJA Fest 2024

https://ckis.kalisz.pl/wydarzenia/1-ogolnopolski-festiwal-aranzacji-muzycznej-aranzacja-fest-2024/

Lekcja Mistrzowska z Janem Stokłosą – AranżacJA Fest 2024

Lekcja mistrzowska z aranżacji muzycznej w ramach 1. AranżacJA Fest 2024. Lekcję poprowadzi Janek Stokłosa – kompozytor, aranżer, dyrygent, multiinstrumentalista, założyciel Stokłosa Collective Orchestra.

https://ckis.kalisz.pl/wydarzenia/lekcja-mistrzowska-z-janem-stoklosa-aranzacja-fest-2024/

AranżacJA Fest 2024 – KONKURS – wyślij zgłoszenie

CKiS zaprasza do wzięcia udziału w konkursie w ramach 1. Ogólnopolskiego Festiwalu Aranżacji Muzycznej AranżacJA Fest 2024. Zaprezentujcie swoją pasję do muzyki!

https://ckis.kalisz.pl/wydarzenia/aranzacja-fest-2024-konkurs-wyslij-zgloszenie/

Namaluj aranżację! Konkurs na projekt plakatu i afisza – AranżacJA Fest 2024

CKiS zaprasza do udziału w konkursie „Namaluj aranżację” oraz czeka na propozycje projektów graficznych plakatu i afisza do 1. Ogólnopolskiego Festiwalu Aranżacji Muzycznej AranżacJA Fest 2024, który rusza już 27 kwietnia 2024.

https://ckis.kalisz.pl/wydarzenia/namaluj-aranzacje-konkurs-na-projekt-plakatu-i-afisza-aranzacja-fest-2024/

źródło: CKiS

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze