reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Pierwsza w pełni certyfikowana klasa o profilu penitencjarnym

We wtorek w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu odbyła się uroczystość zakończenia programu Certyfikacji klas szkół ponadpodstawowych w zakresie edukacji penitencjarnej Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.

Klasa z Raciąża zrealizowała cały program ujętym w Ramach Certyfikacyjnych. Absolwentom klasy, która uzyskała Certyfikat zrealizowania Ram Certyfikacyjnych uwzględniający cele kształcenia i treści nauczania związane ze służbą w Służbie Więziennej, zgodnie z art. 39e ust. 2 pkt 4 lit. a ustawy o Służbie Więziennej, przysługiwać będą punkty przy rekrutacji na studia kandydackie I stopnia stacjonarne na kierunku Penitencjarystyka prowadzone w Uczelni.

Celem programu edukacji penitencjarnej jest przede wszystkim wspomaganie systemu kształcenia przyszłych funkcjonariuszy służb mundurowych.

Certyfikat przyznawany jest za realizację uzgodnionego programu zapewniającego nabycie przez uczniów umiejętności służących im nie tylko w przyszłym życiu zawodowym, ale i prywatnym, wykształcenie prospołecznych postaw i nawyków aktywnego, świadomego i odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu codziennym.

Działania realizowane w ramach programu edukacji penitencjarnej powinny mieć jak najszerszy zasięg oddziaływania, pozostawać w związku z potrzebami szkoły i społeczności lokalnej, wpływać na pożądane zmiany zachowań dzieci, młodzieży i dorosłych, być pomysłowe i ciekawe, przyczyniać się do poszukiwania nowych, skutecznych rozwiązań, podnoszących atrakcyjność i efektywność pracy szkoły w obszarze zadań promujących szeroko pojmowane bezpieczeństwo i specyfikę pracy Służby Więziennej, być systematycznie monitorowane i poddawane ewaluacji.

źródło: SWWS

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze