Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Pierwsza wigilia dla osób dotkniętych nałogiem i ich bliskich

14 grudnia w Ośrodku Sportu Rehabilitacji i Rekreacji przy ul. Łódzkiej 19/29 odbyła się pierwsza wigilia dla uzależnionych i współuzależnionych.

Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym i Uzależnionym od Alkoholu i Ich Rodzinom „ŻYCIE” zorganizowało pierwszą wspólną wigilię dla osób uzależnionych i współuzależnionych z różnych kaliskich środowisk abstynenckich. Wszystkich gości przywitał prezes Stowarzyszenia Łukasz Kostrzewski, który podsumował tegoroczne działania i wspomniał o planach na kolejny rok działalności. W uroczystości uczestniczyli również Prezydent Miasta Krystian Kinastowski oraz Wiceprezydent Mateusz Podsadny, którzy podziękowali Stowarzyszeniu za zaangażowanie w działania pomocowe i aktywizujące środowiska osób uzależnionych.

W wieczerzy wigilijnej, zorganizowanej przy współfinansowaniu ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałaniu Narkomanii na lata 2022-2023 wzięło udział blisko 120 osób. W uroczystości brały udział osoby uzależnione nie tylko od alkoholu, ale również od hazardu, narkotyków czy osoby bezdomne. Była to idealna okazja do integracji oraz świętowania w rodzinnej, wspierającej atmosferze. Tego typu działania propagują spędzanie czasu i obchodzenie zwyczajów bez sięgania po używki. Wigilijny wieczór uświetnił występ zespołu wokalnego „Dynamitki” z gminy Blizanów.

źródło: um

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze