wszystkie_wiadomosci

Pierwsze domowe zwycięstwo MKS-u!

Udany powrót MKS-u do Kalisz Areny. Podopieczni Rafała Kuptela pokonują Energę MMTS Kwidzyń 34-29 (17-18) w 4. kolejce ORLEN Superligi. Zawodnikiem meczu został bramkarz kaliszan Jan Hrdlička.

Początek meczu bardzo intensywny oraz wyrównany. Po sześciu minutach gry było 5 – 5. Następne trzy akcje to trzy rzuty w poprzeczkę w wykonaniu kaliskiej drużyny, co wykorzystali rywale z Kwidzynia i wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Przez kolejne siedem minut MKS nie potrafił przebić się przez obronę rywali, dokonał tego dopiero w 13. minucie, a dokładnie Bartosz Kowalczyk z rzutu karnego (6-8). W 20. minucie za sprawą Molskiego MKS doprowadza do remisu 12-12. W następnej akcji dzięki znakomitemu tego dnia Hrdličce, kaliszanie mają szanse na prowadzenie, którą wykorzystuje Gracjan Wróbel (13-12). W 25. minucie Patryk Grzenkowicz z rzutu karnego daje prowadzenie MMTS-owi 14-13 . Z przewagą jednej bramki gości (17-18), obie ekipy schodzą z parkietu na przerwę. Trzeba podkreślić znakomitą dyspozycję kaliskiego bramkarza, gdyby nie jego interwencje wynik mógłby być zgoła inny.

Początek drugiej połowy należy do graczy MKS-u, a dokładnie do Jana Hrdlički. Po jego dwóch interwencjach MKS w 37. minucie doprowadza do remisu 19-19. W 42. minucie Joel Ribeiro daje szczypiornistom z Kalisza pierwsze prowadzenie w drugiej połowie 22-21. Następne osiem minut bardzo wyrównane. W 50. minucie obie ekipy miały na koncie po 24 bramki. Kolejne dwie minuty to trzy bramki Kaliszan i prowadzenie 27-25. Od tego momentu MKS zaczął sukcesywnie powiększać swoją przewagę. Cztery minuty przed końcem spotkania szczypiorniści z Kalisza prowadzili już pięcioma bramkami (31-26). Ostatecznie MKS Kalisz pokonuje u siebie Energę MMTS Kwidzyń 34-29.