Pierwsze Wielkopolskie Forum Młodzieży

Już 1 czerwca, czyli w Dzień Dziecka, Sala Sesyjna Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu zapełni się młodzieżą. Wszystko to za sprawą Wielkopolskiego Forum Młodzieży, czyli spotkania dla członków młodzieżowych rad, które działają przy samorządach na terenie województwa wielkopolskiego oraz dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.

To pierwsze takie wydarzenie w Wielkopolsce, podczas którego w jednym miejscu spotka się aktywna młodzież z całego regionu i będzie rozmawiać na temat bezpieczeństwa w sieci oraz prawach i obowiązkach nieletnich. Będzie to okazja do wymieniania pomysłów, dzielenia się doświadczeniami i nawiązywania nowych znajomości. Głównym celem jest jednak przekazanie wiedzy na temat niebezpieczeństw, które czyhają w wirtualnym świecie oraz praktycznych porad prawnych. Dlatego pierwszym tematem, który zostanie poruszony podczas forum to bezpieczeństwo młodzieży w sieci, wykład na ten temat poprowadzi nadkom. Szymon Witczak.

– Wybór tego tematu był oczywisty. Rozwój społeczny i gospodarczy w coraz większym stopniu zależy od szybkiego i nieskrępowanego dostępu do informacji. Tymczasem od wielu lat wzrasta liczba zagrożeń w cyberprzestrzeni, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo państwa i jego obywateli: począwszy od przejęcia danych osobowych, przez naruszenie prywatności, utratę pieniędzy, a nawet zdrowia. Należy temu skutecznie przeciwdziałać i na szeroką skalę prowadzić działania w zakresie edukacji – tłumaczy pomysłodawca Forum – Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski.

Drugi temat, który zostanie poruszony podczas spotkania w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim to „Wiek, a odpowiedzialność prawna. Studium przypadku”. Porad prawnych w tym zakresie udzieli mecenas Przemysław Plewiński.

– Wielu nastolatków nie zdaje sobie sprawy z tego co im wolno, a czego nie. Dlatego tak ważne jest uświadomienie młodzieży i edukowanie ich w tym zakresie – dodaje wojewoda.

Ale forum to nie tylko teoretyczne wykłady, ale również miejsce na dyskusję, wymianę doświadczeń, a przede wszystkim integrację młodzieży z całego województwa. Po spotkaniu na stronie internetowej WUW pojawią się prezentacje, które będzie można pobrać na komputer czy telefon i sprawdzić swoją wiedzę na poruszane podczas spotkania z młodzieżą tematy.

źródło: wuw

 

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Śmiertelny wypadek w Brzezinach

28 czerwca 2022

25 czerwca o godzinie 23:41 do Stanowiska Kierowania KM PSP...

czytaj więcej»

Pożar ciągnika siodłowego

28 czerwca 2022

28 czerwca Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w...

czytaj więcej»

Ćwiczenia “Woda 2022”

28 czerwca 2022

28 czerwca odbyły się ćwiczenia „Woda 2022” na terenie kąpieliska...

czytaj więcej»

„Cztery pory roku” – projekt Książnicy Pedagogicznej

28 czerwca 2022

Książnica Pedagogiczna w Kaliszu podsumowała całoroczny projekt czytelniczy „Cztery pory...

czytaj więcej»

Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych

28 czerwca 2022

Artyści z Południowej Wielkopolski reprezentowali nasz region w 56. Ogólnopolskim...

czytaj więcej»

Prace modernizacyjne zakładu Orli Staw

28 czerwca 2022

Trwa realizacja jednego z kluczowych i najbardziej złożonych zadań przewidzianych...

czytaj więcej»