baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Instytut Kaliski zbiera opinie kaliszan – co trzeba zmienić?

Instytut Kaliski od początku wakacji przeprowadza konsultacje z mieszkańcami miasta. Działania obejmują wszystkie kaliskie osiedla. W ankiecie wzięło udział 4 tysiące mieszkańców. Jakie potrzeby najczęściej zgłaszali kaliszanie?

W ramach konsultacji, które rozpoczęły się na początku wakacji, przedstawiciele Instytutu Kaliskiego wybierają się do kluczowych miejsc w Kaliszu, gdzie przebywa najwięcej mieszkańców. Pytania zawarte w ankiecie dotyczą opinii kaliszan na temat życia w mieście, ich potrzeb oraz tego, czego im brakuje. Przygotowane zostały także pierwsze wnioski w odpowiedzi na potrzeby kaliszan, które właśnie dziś zostały złożone w ratuszu. Szczegółowe wyniki ankiet zostaną opublikowane w listopadzie.

Pierwszy wniosek dotyczy on ścięcia roślinności przy ulicy Górnośląskiej na wysokości osiedla Kaliniec. Zdaniem mieszkańców utrudnia ona przemieszczanie się przy większym ruchu przechodniów (szczególnie przy poruszaniu się z wózkiem dziecięcym). Druga z sugestii dotyczy tematu braku miejsc przy przedszkolu przy ulicy Bogumiła i Barbary. Prezes Instytutu Kaliskiego, Szymon Furman wspomniał o tym, że mieszkańcy osiedla mają problem z zaparkowaniem pojazdu przy swoim miejscu zamieszkania. Wspomnianym tematem zajmuje się również rada osiedla. Według Furmana, trzeci poruszany przez kaliszan temat jest jeszcze bardziej bulwersujący. Dotyczy on modernizacji bloku przy ul. Nowy Świat 35. Działacz informuje, że blok od kilkudziesięciu lat nie był modernizowany. Apeluje o remont, by mieszkańcy mogli żyć w spokoju oraz bezpieczeństwie, nie wydając przy tym dodatkowych pieniędzy na ogrzewanie. Furman podkreśla, że ta kwestia jest szczególnie zaskakująca, w czasie kiedy ceny prądu wzrastają.

Konsultacje Instytutu Kaliskiego będą przeprowadzane do końca września – link do ankiet.

Zachęcamy do udziału w konsultacjach! Można nas spotkać na ulicach miasta, ankietę można również wypełnić internetowo, za pośrednictwem formularza.

– powiedział Szymon Furman, prezes Instytutu Kaliskiego

Punktem kulminacyjnym konsultacji będzie organizowany przez Instytut Kaliski koncert, o którym pisaliśmy TUTAJ. Podczas wydarzenia, od godziny 16:00 mieszkańcy będą mogli wziąć udział w konsultacjach, które będą miały miejsce w OSRiRze. 

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
pyrgus

czy to jacyś znowu korwiniści?
wycinka zieleni na Górnośląskiej? to jakiś absurd, kolejne drzewa chcą wycinać? przecież to jeden z nielicznych fragmentów, w którym ten ściek komunikacyjny wygląda trochę mniej odpychająco…
a miejsca parkingowe przy jakimś przedszkolu są aż takim priorytetem???

Najnowsze