baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Pierwsze zajęcia koła naukowego w kaliskim szpitalu

We wtorek pierwsza grupa uczniów III LO w Kaliszu wzięła udział w 4-godzinnych zajęciach w ramach pionierskiego projektu, jakim jest powołane w kaliskim szpitalu koła naukowego dla licealistów.

Wszyscy uczestnicy pierwszych zajęć przygotowali się do nich znakomicie- zgodnie z sugestią opiekuna merytorycznego koła naukowego- doktora Sławomira Kaczmarka, przygotowali odpowiednie stroje, z uwagą też słuchali wszelkich uwag i stosowali się do wszystkich poleceń personelu medycznego.

Licealiści zobaczyli jak wygląda obchód lekarski na oddziale szpitala, zapoznali się z zasadami pracy personelu medycznego. Mieli też okazję śledzić zabieg chirurgiczny na sali operacyjnej, a także pomagali pacjentom w codziennych czynnościach.

Dla uczestników zajęć było to nie lada doświadczenie- i jak deklarowali- są gotowi na kolejne spotkania w ramach koła naukowego.

,,Młodzież była doskonale zdyscyplinowana, a praca z nią to prawdziwa przyjemność. Choć nie spodziewałem się żadnych kłopotów, ich postawa była dla mnie naprawdę miłym zaskoczeniem”- mówi dr Sławomir Kaczmarek, szef Oddziału Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Małoinwazyjnej w kaliskim szpitalu.

Źródło: Szpital Kalisz

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze