Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Pierwszy bocian już w Przygodzicach!

Fani w końcu się doczekali! Pierwszy bocian właśnie pojawił się w słynnym gnieździe w Przygodzicach koło Ostrowa Wielkopolskiego. Przyleciał w czwartek przed południem – co skrupulatnie odnotowali internauci, którzy bardzo dokładnie śledzą los przygodzickiego gniazda.

Bocian pojawił się w gnieździe w czwartek wieczorem. To znak, że mamy wiosnę, choć temperatura za oknem wcale na to nie wskazuje. 

Najsłynniejsze gniazdo bocianów w Wielkopolsce, które znajduje się w Przygodzicach, po zimowej przerwie ma pierwszego mieszkańca. W czwartek wieczorem dotarł tu pierwszy bocian. 

W ubiegłym roku roku Przygoda i Dziedzic, czyli bociany z Przygodzic, doczekały się trójki młodych. Przygodek, Beatka i Jędrek rosły na oczach tysięcy internautów. W sierpniu młode bociany rozpoczęły dorosłe życie. Gniazdo opuściły też Przygoda i Dziedzic kończąc tym samym sezon obserwacji gniazda.

źródło: epoznan, eska

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze