reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Pierwszy krok w stronę słonecznego Rimini we Włoszech poczyniony

W piątek, 2 września, w Zespole Szkół nr 1 w Liskowie odbyło się oficjalne podpisanie umów pomiędzy instytucją wysyłającą, a uczestnikami mobilności w programie Erasmus +. Projekt Erasmus + realizowany przez szkołę zakłada odbycie stażu zagranicznego przez uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie u partnerów zagranicznych w Rimini, we Włoszech.

Staż realizowany jest przy współpracy z firmą Sistema Turismo (akredytowane centrum szkoleniowe, które zajmuje się promocją, organizacją oraz zarządzaniem stażami zawodowymi oraz programami edukacyjnymi dla uczniów, kadry nauczycielskiej, młodych pracowników oraz organizacji z całej Europy), z którą szkoła współpracuje już od 6 lat i wspólnie realizuje kolejne projekty.

10 września 2022 r. 16-osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie, kształcących się w zawodzie technik robót wykończeniowych, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki  oraz technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z opiekunami wyjedzie na 3-tygodniowy staż zagraniczny do Rimini we Włoszech.

Głównym celem realizowanego projektu jest podniesienie umiejętności i kwalifikacji zawodowych uczniów technikum poprzez udział w zagranicznej praktyce zawodowej. Poprzez realizację programu praktyk uczestnicy projektu poszerzą wiedzę teoretyczną
i praktyczną oraz umiejętności związane z kierunkiem kształcenia i przyszłym zawodem:

  • podniosą kompetencje zawodowe;
  • podniosą kompetencje językowe – przełamanie bariery w komunikowaniu się w języku obcym w miejscu pracy i prywatnie;
  • podniosą umiejętności i kompetencje społeczne tj. umiejętność rozwiązywania wynikłych problemów i konfliktów, umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresowych, umiejętność budowania więzi emocjonalnych z innymi członkami grupy;
  • wykształcą postawę otwartości na inną kulturę i kraj – umiejętność pracy w zespole międzynarodowym.

Podczas praktyk młodzież będzie miała okazję poznać włoskie rozwiązania branżowe, zweryfikować swoją wiedzę teoretyczną w aspekcie praktycznym, podnieść swoje umiejętności z języka angielskiego i poznać podstawy języka włoskiego. Będzie to również czas na poznanie kultury i historii Włoch, ponieważ w programie przewidziane są wycieczki do Wenecji i San Marino.

źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze