Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Pierwszy rok działalności Klubu Senior+ w Sierzchowie

Aktywność w starszym wieku ma bardzo duże znaczenie dla zdrowia oraz dla samopoczucia psychicznego, co było podstawą do powstanie pierwszego Klubu Senior+ w Gminie Opatówek. Klub to miejsce spotkań dla 40 osób starszych. Placówka nie prowadzi leczenia, koncentruje się na stworzeniu przestrzeni przyjaznej dla seniorów, gdzie mogą oni wspólnie spędzać czas.

Zapisanie się do Klubu Seniora pozwala seniorowi na bycie w kontakcie z osobami w jego wieku, to bardzo skuteczny sposób, by zapomnieć o samotności, która może również powodować obniżenie samopoczucia psychicznego. W Klubie oferowany jest szeroki  wybór zajęć dla seniorów, które mogą być dopasowane do zainteresowań każdego uczestnika. W 2023r. realizowane zajęcia w Klubie to min: nauka języka obcego, warsztaty komputerowe, nauka tańca, ćwiczenia rehabilitacyjne, warsztaty kulinarne, zajęcia Nordic Walking, spotkania literackie, spotkania z lekarzem, dietetykiem, spacery, wycieczki, zajęcia manualne, integracja z innymi Klubami Senior+, integracja z Warsztatami Terapii Zajęciowej, zajęcia z florystą , spotkania z psychologiem, spotkania z  Policją, spotkania wielopokoleniowe itp.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w Klubie Senior+ proszone są o zgłaszanie się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opatówku i Klubu Senior+ w Sierzchowie.

Źródło: Gmina Opatówek

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze