Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Pierwszy zjazd „Kolegium Europa”

W dniach 24-27 lutego w Kampusie Mundurowym w Kaliszu Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości odbył się pierwszy zjazd uczestników pierwszej edycji programu „Kolegium Europa”, który skierowany jest do przyszłych dyplomatów, specjalistów ds. prawa i stosunków europejskich oraz bezpieczeństwa. Organizatorem jest Centrum Badań Polityki Europejskiej Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.

Celem Kolegium Europa jest pogłębienie przez uczestników wiedzy teoretycznej w zakresie zjawisk czy procesów politycznych, społecznych i ekonomicznych, które zachodzą w Unii Europejskiej, a także nabycie praktycznych umiejętności, w tym rozwój kompetencji miękkich. Podczas zjazdu uczestnicy wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę wykładowców. Tematyka obejmowała zagadnienia bezpieczeństwa UE, które teraz stały się niezwykle aktualne. W czasie wolnym od zajęć słuchacze mieli okazję kibicować drużynie AZS SWWS podczas meczu piłki ręcznej, podziwiać panoramę Kalisza z wieży ratuszowej oraz zwiedzić obiekt byłego zakładu karnego w Kaliszu. Słuchaczy czeka jeszcze pięć zjazdów, których zwieńczeniem będzie wizyta studyjna w Brukseli. 

Źródło: SWWS


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze