baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Pies konał w męczarniach. Właściciele oferują 1500 zł

Tydzień temu informowaliśmy, że na podwórku przynależącym do kamienicy przy ulicy Pułaskiego doszło do otrucia psa. Właściciele Franka są przekonani, że na wspomniany teren zielony podrzucono substancję, która w sposób bezpośredni przyczyniła się do zgonu czworonoga i spowodowała niewyobrażalny ból u zwierzęcia. Proponowana przez opiekunów nagroda za wskazanie sprawcy wzrosła do 1500 zł.

Do wspomnianego zdarzenia doszło 3 kwietnia, na podwórzu przy ul. Pułaskiego 15 w Kaliszu. Jak informuje właścicielka czworonoga, Franek nie wychodził poza podwórko przynależące do kamienicy. W związku z czym, pies zatruł się czymś „wstrętnym”, co zostało rozrzucone właśnie na terenie zielonym. Przyjaciel rodziny odszedł wieczorem tego samego dnia.

– Mam nadzieję i szczerze modlę się, że sprawca zostanie chociaż ujęty. Zależy mi, by to nagłośnić. Nie chce tego zostawić i zamiatać pod dywan – mówi właściciel Franka.

Z przeprowadzonej sekcji zwłok wynika, że: cały przewód pokarmowy – żołądek, jelita oraz wątroba były krwotocznie zmienione. Przyczyną takiego obrazu najprawdopodobniej było ostre zatrucie.

W celu rozpoznania substancji konieczne byłoby przeprowadzenie badania toksykologicznego, natomiast z powodu braku sprawców oraz twardych dowodów na udział osób trzecich, odstąpiono od takich badań, aby nie generować dodatkowych kosztów.

Na początku myślałem, że zjadł coś w domu. Czasami, gdy się coś sprząta, może się coś zdarzyć, bo to jednak pies. Żona jednak stanowczo temu zaprzeczyła. Weterynarz powiedział, że w takim wypadku USG by to wykazało, a to definitywnie była jakaś ampułka z kwasem – dodaje Pan Robert.

Pani Ewa i Pan Robert początkowo zaoferowali 1000 zł osobie, która wskaże sprawcę opisywanego czynu. Kwotę zdecydowali się podnieść o 500 zł. Aktualna proponowana przez opiekunów nagroda wynosi 1500 zł.

Zdarzenie zostało zgłoszone na policję. Świadków zdarzenia prosimy o kontakt: redakcja@latarnikkaliski.pl

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze