Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadka

Promil alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena, który został przez policjantów zatrzymany po zgłoszeniu obywatelskim. Taka postawa mieszkańców pokazuje, że nie ma zgody na bezmyślne sytuacje na drogach. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo.

Nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Coraz częściej zdarza się, że na nieodpowiedziane zachowania kierowców na drodze reagują świadkowie. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce w minioną niedzielę. Jeden z mieszkańców Kalisza jadących drogą krajową nr 12, zauważył kierującego volkswagenem mężczyznę, który miał ewidentne problemy z utrzymaniem właściwego toru jazdy i wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. Świadek postanowił zareagować. Wykorzystał moment, kiedy kierujący volkswagenem zjechał na parking przed jednym ze sklepów i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Kiedy wyczuł od kierującego natychmiast powiadomi Policję.

Skierowani na miejsce policjanci z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej sprawdzili stan trzeźwości kierującego volkswagenem 31-latka. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi powiatu kaliskiego. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Kaliszaninowi za postawę godną naśladowania należą się podziękowania. Dzięki jego reakcji pijany kierowca nie doprowadził do tragedii na drodze.

źródło: Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze