Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

„Piknik z improstylem” – rozstrzygnięcie konkursu

II Wielkopolski Konkurs ,,Improstyl – finezja i oryginalność w nakrywaniu stołów”
Improstyl, czyli nowatorska sztuka układania zastawy stołowej połączona z oryginalnym wizerunkiem stołu była tematem przewodnim wojewódzkiego konkursu, którego rozstrzygnięcie miało miejsce w ostatnią środę w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara ”Rudego” w Kaliszu.

W konkursie uczestniczyli uczniowie kształcący się w branży gastronomicznej: Zespół Szkół nr 1 w Liskowie, Zespół Szkół Ekonomiczno-Zawodowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie, Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim, Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiej, Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich. Konkurs polegał na nakryciu stołu piknikowego zgodnie z najnowszymi trendami sztuki kelnerskiej. Estetykę wykonania, inwencję twórczą młodzieży oceniało trzyosobowe jury.


Oceniający nie mieli łatwego zadania, ponieważ aranżacje stołów były różnorodne. Uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością oraz nie mieli problemów z nowatorskim podejściem do nakrycia podstawowego, które jest wymagane w technice zwanej improstylem.


I miejscem zajęli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie
II miejsce należało Zespołu Szkół Ekonomiczno-Zawodowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie
III miejsce wywalczyła drużyna Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich.


Wyróżnienie zostało przyznane uczniom Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego im. St. Staszica w Kościelcu. Zorganizowanie przedsięwzięcia nie byłoby możliwe bez wsparcia ze strony sponsorów: Usługi Gastronomiczne Pablo, Colian, Frosta. Sponsorzy i goście zaangażowali się w konkurs i przyznali nagrodę specjalną za finezję i oryginalność w nakrywaniu stołów, która trafiła do uczennic Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim.


Wszystkim uczestnikom gratulujemy inspirujących pomysłów i zapraszamy na kolejne zmagania konkursowe.

Zdjęcia: Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze