Bryłka

Piłkarki wygrywają w Łańcucie!

Po przerwie spowodowanej meczami reprezentacji piłkarki wróciły do rozgrywek ligowych. Dzięki wyjazdowemu zwycięstwu 23-25 nad drużyną Galiczanki Lwów podopieczne Petera Krautmayer’a zapewniły sobie udział w barażach o pozostanie w Orlen Superlidze Kobiet.

Przez całą pierwszą połowę oraz znaczną część drugiej wynik oscylował blisko remisu. Żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć bardziej niż na jedną bramkę. Sytuacja zmieniła się w końcówce, kiedy to kaliszanki zdobyły delikatną przewagę. Przeważyła o tym przede wszystkim nieco wyższa skuteczność w ataku piłkarek AWS-u Szczypiorna. W kulminacyjnym momencie drużyna z Kalisza odskoczyła na trzy gole prowadząc 21-24. Ostateczna przewaga bramkowa kaliszanek wyniosła dwie bramki.

Spotkanie to pozbawiło ostatecznie szans drużyny z Lwowa na pozostanie w Orlen Superlidze Kobiet. AWS Szczypiorno Kalisz zapewniło sobie udział w barażach, w których zmierzy się najpewniej z MTS-em Żory. Istnieją teoretyczne szanse na bezpośrednie utrzymanie, ale konieczne jest do tego wygranie spotkania ze Startem Elbląg oraz liczenie na porażkę piłkarek Elbląga z drużyną Galiczanki. O ile wygrana w kaliskiej Arenie jest możliwa, o tyle liczenie na zwycięstwo outsiderek z Ukrainy może być nadzieją bardzo naiwną.

Najwięcej bramek w drużynie kaliskiej tradycyjnie rzuciła Sylwia Lisewska (8). Spotkanie ze Startem Elbląg już za tydzień we wtorek 30 kwietnia w Hali Arena.