baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Piłkarze ręczni Skalmex Akademia Nowe Skalmierzyce pokonują rywali

W południowej Wielkopolsce odbył się kolejny etap Cuklu Turniejów Piłki Ręcznej dla dzieci. Tym razem drużyna z Opatówka była gospodarzem turnieju o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Opatówek. Przypomnijmy, że w zawodach bierze udział pięć drużyn z regionu południowej Wielkopolski, w tym z Opatówka, Gołuchowa, Gorzyc Wielkich, Nowych Skalmierzyc i Kalisza.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęły drużyny z Opatówka i Gołuchowa. Druga drużyna okazała się silniejsza pokonując rywali 2:10, ale to Skalmex Akademia Nowe Skalmierzyce zgarnęła pulę zwycięstw i puchar za pierwsze miejsce w turnieju.  Drużyna ta jest niekwestionowanym liderem Cyklu Turniejów Piłki Ręcznej dzieci z południowej Wielkopolski, zdobywając już trzecią wygraną z rzędu. Zawodnicy Skalmex Akademii prezentują niesamowity poziom umiejętności i determinacji na boisku. Ich zaangażowanie i dążenie do celu są widoczne w każdym meczu, w którym biorą udział.

Turniej był doskonałą okazją do pokazania umiejętności i talentów młodych graczy piłki ręcznej. Każda z drużyn grała z determinacją, by zdobyć tytuł najlepszej drużyny. Wszyscy zawodnicy wykazywali się dużą chęcią walki oraz umiejętnościami technicznymi i taktycznymi. Przybyłe na turniej rodziny i kibice dopingowali swoje zespoły, tworząc wspaniałą atmosferę i dodając jeszcze więcej emocji do zawodów. Takie wydarzenia to nie tylko doskonała okazja do rywalizacji i pokazania swojego talentu, ale także do integracji społeczności lokalnej oraz propagowania zdrowego stylu życia i sportu wśród dzieci. Dzięki nim, młodzi ludzie mają możliwość rozwijania swoich umiejętności, a także zdobywania nowych przyjaciół i doświadczeń.

Swoją obecnością na turnieju zaszczyciła nas także pani Iwona Niedźwiedź, jedna z liderek reprezentacji polskiej piłki ręcznej kobiet. Pani Iwona przez wiele lat grała w kadrze narodowej, rozgrywając w biało-czerwonych barwach 197 meczów. Podczas dzisiejszego spotkania, pani Iwona wygłosiła motywacyjne przemówienie do młodych zawodników. W swoim wystąpieniu podkreśliła, jak ważna jest odwaga w sporcie, szczególnie dla młodych dziewczyn, które zmagają się z rywalizacją z bardziej doświadczonymi drużynami chłopców.

Na zakończenie swojego przemówienia, pani Iwona pogratulowała wszystkim uczestnikom turnieju, podkreślając, że są oni wzorem dla innych młodych sportowców, nie tylko z południowej Wielkopolski, ale z całego kraju. Zaznaczyła również, że ci młodzi ludzie są przyszłością polskiej piłki ręcznej i że są oni zobowiązani do utrzymywania wysokiego poziomu i standardów tej dyscypliny sportowej w Polsce.

Wystąpienie pani Iwony Niedźwiedź było inspirujące i pełne mądrych słów dla młodych zawodników, którzy chcą rozwijać swoją karierę w piłce ręcznej. Bardzo dziękujemy za wspieranie naszego klubu.

.

Wyniki dzisiejszego spotkania prezentowały się następująco:

Opatówek vs Gołuchów 2:10
3D Smart KPR Szczypiorno Kalisz vs SPR Gorzyce Wielkie 8:13
Skalmex Akademia Nowe Skalmierzyce vs Opatówek 10:5
Gołuchów vs 3D Smart KPR Szczypiorno Kalisz 11:6
SPR Gorzyce Wielkie vs Skalmex Akademia Nowe Skalmierzyce 5:11
Opatówek vs 3D Smart KPR Szczypiorno Kalisz 11:5
Gołuchów vs SPR Gorzyce Wielkie 7:11
3D Smart KPR Szczypiorno Kalisz vs Skalmex Akademia Nowe Skalmierzyce 8:16
SPR Gorzyce Wielkie vs Opatówek 5:7
Skalmex Akademia Nowe Skalmierzyce vs Gołuchów 12:7

Wyróżnieni zawodnicy podczas dzisiejszego turnieju:

Najlepszy zawodnik- Ksawery Kubiak Skalmex Akademia Nowe Skalmierzyce
Najlepszy bramkarz – Adrian Ziemniak Opatówek
Najlepsza zawodniczka – Gabriela Szaranek Gołuchów

Puchary zostały wręczone przez sekretarza Burmistrza Miasta i Gminy Opatówek pana Krzysztofa Dziedzica, dyrektor Szkoły im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku panią Izabelę Dubanowicz oraz panią Iwonę Niedźwiedź.

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

źródło: KRP Szczypiorno Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze