„Pilot” zostaje w MKS-ie

Jeden z najważniejszych zawodników sekcji piłki ręcznej Energa MKS-u Kalisz, Maciej Pilitowski, zostaje na kolejny sezon.

Maciej Pilitowski kieruje grą ofensywną kaliskiego zespołu ze środka rozegrania od sezonu 2018/19. Dołączył do Energa MKS-u z MMTS-u Kwidzyn. Jest też etatowym środkowym reprezentacji Polski, brał udział w Mistrzostwach Europy 2020 i Mistrzostwach Świata 2021. W poprzednim sezonie w PGNiG Superlidze głównie szukał lepiej ustawionych kolegów, ale kiedy drużyna tego potrzebowała potrafił również wziąć odpowiedzialność za zdobywanie bramek na siebie lub zaliczyć ważny przechwyt w obronie. Łącznie zagrał w 25 meczach, zdobywając 68 bramek i zaliczając 107 asyst. W dotychczas ogłoszonym składzie na przyszły sezon partnerami Macieja Pilitowskiego na środku rozegrania będą jego młodszy brat Konrad Pilitowski i Stanisław Makowiejew.

Źródło: Energa MKS Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze