reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Pimpuś Sadełko, Magdusia czy Stefek Burczymucha?

Rozpoczyna się nowa ogólnomiejska akcja promująca czytelnictwo wśród najmłodszych kaliszan, którą organizuje Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu. „Bank Magnesiaków” – to projekt skierowany do dzieci przedszkolnych i uczniów klas 0-3 szkół podstawowych. Wpisuje się w tegoroczne obchody Roku Marii Konopnickiej i jest adresowany do najmłodszych kaliszan w celu promocji czytelnictwa, twórczości Marii Konopnickiej i zachęcenia dzieci do kreatywnej zabawy plastycznej.

Akcja „Bank Magnesiaków” nawiązuje do utworów Marii Konopnickiej. Uczestnicy będą otrzymywać jagodowe naklejki za wizyty w bibliotece i wypożyczanie książek, a co drugą wizytę wręczone im zostaną magnesy symbolizujące bohaterów utworów Marii Konopnickiej:  „Magdusia i pieski”, „Szkolne przygody Pimpusia Sadełko”, „Stefek Burczymucha” i „Na jagody”. Magnesy będą wykonane ze sklejki, aby dzieci mogły je samodzielnie ozdobić, uruchamiając własną wyobraźnię oraz wykorzystując dowolną technikę i materiały. Mali uczestnicy akcji stworzą własną, unikatową kolekcję czterech Magnesiaków: pieska Brysia, kotka Pimpusia Sadełko, myszkę Stefcię i krasnala Jagodowego Króla.

Następnie dzieci będą mogły pochwalić się swoją niepowtarzalną kolekcją, przesyłając jej zdjęcie na adres o1.kalisz@pkobp.pl. Dodatkowe nagrody dla najciekawszych Magnesiaków zostaną przyznane przez PKO Bank Polski. Upominki zostaną wręczone dzieciom podczas wizyty w Banku przy ul. Górnośląskiej 80 w Kaliszu.

Inauguracja akcji odbyła się 13 czerwca br., wpisując się w obchody Święta Miasta Kalisza. W uroczystości wzięły udział dwie grupy dzieci z Publicznego Przedszkola nr 18 im. Chatka Puchatka. To właśnie ta placówka edukacyjna już dwukrotnie zwyciężyła w rankingu na największą liczbę dzieci, które włączyły się w biblioteczne akcje promujące czytelnictwo. Specjalnie na tę okazję, pod opieką dyrektor Przedszkola Magdaleny Nowak, dzieci przygotowały występ artystyczny oraz prace plastyczne. Urząd Miasta Kalisza reprezentowały: Grażyna Dziedziak naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki oraz Ewelina Dudek naczelnik Wydziału Edukacji, natomiast Sponsora Głównego akcji – PKO Bank Polski – Agnieszka Wojczyszyn ˗ kierownik zespołu w głównej siedzibie banku przy ul. Górnośląskiej w Kaliszu.  Zaproszeni goście, wraz z dyrektorem MBP Robertem Kucińskim,  przeczytali dzieciom fragmenty twórczości Marii Konopnickiej, które stały się inspiracją do stworzenia akcji „Bank Magnesiaków”.

Pomysłodawczynią projektu „Bank Magnesiaków” jest Anna Kubiak, zastępca dyrektora MBP, a autorem grafik Arkadiusz Błaszczyk, kierownik Biblioteki Głównej. Podczas inauguracji akcji „Bank Magnesiaków” Miejską Bibliotekę Publiczną reprezentowali także: Malwina Nowacka, Joanna Wypych, Hubert Mościpan i Witold Puławski.

Jest to już trzecia ogólnomiejska akcja promująca czytelnictwo wśród kaliszan, której organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu. „Zostań Supermolem Bibliotecznym” i  „Literka do literki – grosik do grosika” zachęciły do przyjścia do biblioteki i wypożyczania książek ponad czterystu najmłodszych kaliszan. Realizacja akcji „Bank Magnesiaków” jest możliwa dzięki Sponsorowi Głównemu – PKO Bankowi Polskiemu, który po raz kolejny wspiera promuję czytelnictwa w naszym mieście.

Akcja „Bank Magnesiaków” trwa do 31 grudnia 2022 roku lub do wyczerpania zapasów.

„BANK MAGNESIAKÓW” – DAJ SIĘ PRZYCIĄGNĄĆ!

Źródło: MBP Kalisz

Foto: Joanna Wypych
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze