Piotr Kiszka – kaliski piłkarz i trener nie żyje

W wieku 70 lat zmarł Piotr Kiszka, były zawodnik oraz trener KKS-u Kalisz. Do ekipy “Trójkolorowych”, Kiszka dołączył pod koniec lat '70, a po zakończeniu zawodowej kariery w roli piłkarza, kilkukrotnie obejmował stanowisko szkoleniowca “niebiesko-biało-zielonych”.

Piotr Kiszka dołączył do ówczesnego Włókniarza w wieku 27 lat. Solidna i dobra gra zawodnika sprawiła, że nazwisko Piotra Kiszki było wymieniane obok innych wyróżniających się piłkarzy – m.in. Zbigniewa Pleśnierowicza i Piotra Romke. W sezonie 1985/1986, Kiszka zadebiutował na ławce trenerskiej, gdy zespół rywalizował w III lidze. Do tej roli powrócił w kampanii 1994/1995, zdobywając z KKS-em awans do III ligi. Ostatni raz, Piotr Kiszka poprowadził “niebiesko-biało-zielonych” w sezonie 2004/2005, grających wówczas w grupie południowej wielkopolskiej IV ligi. Były piłkarz i trener regularnie pojawiał się na spotkaniach Dumy Kalisza, wiernie kibicując swoim młodszym kolegom.


Źródło: KKS Kalisz, Fot.: Michał Sobczak

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter