Plany na rozbudowę szpitala w Wolicy

Trwają przygotowania do rozbudowy szpitala w Wolicy, w którym leczone są choroby płuc, gruźlica, a w okresie pandemii placówka dbała o zakażonych koronawirusem. Aktualnei znajduje się tam również jeden z dwóch punktów szczepień w powiecie.

Pomysł na rozbudowę dobrze znanego szpitala pulmonologicznego nie jest nowy, ale w ostatnim czasie taka inicjatywa potrzebna jest bardziej niż dotychczas. Sytuacja z koronawirusem pokazała, że w przyszłości miejsca może nie wystarczyć – tym bardziej, że ma być to niejako zaplecze dla regionu pod tym kątem. Jak mówią pracownicy placówki – obecnie zajęto niemal każdą przestrzeń, a inwestycja jest pilna. Kilka milionów złotych ma przekazać na ten cel samorząd województwa, a decyzję poznamy pod koniec miesiąca. W ramach planów ma powstać dodatkowy pawilon z przeznaczeniem na rehabilitację osób z chorobami np. płuc, ale także dodatkowe miejsca i łóżka do leczenia takich pacjentów. Według wstępnych informacji, budowa ma ruszyć w tym roku – być może jeszcze w czerwcu.

Źródło: Wojewódzki Specjalistyczny ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy Wolica k/Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze