Wydarzenie_1200x628
baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

„Płynę w nieznane” z Tarasinem

Rzeka jest źródłem wody i pokarmu, domem dla wielu zwierząt, naturalną granicą. Jest miejscem wypoczynku, świętowania i obcowania z tajemnicami. Rzeka to puls Ziemi, życiodajne siły, które warte są naszego szacunku i opieki. Dlatego rzece Prośnie dedykowano letnie warsztaty dla dzieci w wieku 9-13 lat.

Podczas tygodniowych warsztatów razem z artystami, ekologami, społecznikami i aktywistami odkrywano piękno i tajemnice jakie kryje nasza kaliska rzeka a także jak ważny jest czas spędzony nad wodą. Bartosz Kliber nakreślił gdzie rzeka Prosna ma swój początek, dokąd płynie, co się z nią dzieje po drodze. Poznaliśmy wydarzenia związane z rzeką i jej historię, sprawdziliśmy czy jest zdrowa, czy może coś ją boli.

Z Maciejem Garbowiczem dokumentowano i eksplorowano obszary Prosny w okolicach Piwonic. Z Mikołajem Polińskim dzieci tworzyły model tratwy i zespoły pływające, które wodowali w wodnym, galeryjnym oczku (pomysł zainspirowany działaniami japońskiego kolektywu artystycznego „The Play” zainicjowanego w Osace). Z Kingą Popielą przyglądały się rzece, jej cechom oraz przemianom, którym ulega. Obserwacje i doświadczenia pielęgnowali zarówno podczas wspólnych rozmów, dyskusji, jak i akcji artystycznych, poddając się wartkiemu nurtowi działań kolektywnych. Podjęto także próbę zrozumienia czym jest wpływ oraz przepływ w kontekście twórczości, oraz jak przekłada się on na nasze indywidualne dzieła sztuki. Nie straszne był nieszablonowe narzędzia czy wielkie formaty!

Serdecznie podziękowania kieruję do artystów, animatorów, edukatorów: Kingi Popieli, Bartosza Klibera, Macieja Garbowicza, Mikołaja Polińskiego, Anny i Tomasza Wolffów, Zespołu Galerii Sztuki im. Jana Tarasina i Adriana Miniarskiego – powiedziała koordynatorka warsztatów Ewa Ko Słowińska.

fot. Tomasz Wolff, Anna Wolff, Jacek Różański, Adrian Miniarski, Ewa Ko Słowińska

Źródło: Galeria Tarasina

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze