Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Pływalnia na Dobrzecu? Wiemy jak może wyglądać!

Trwa budowa nowoczesnej pływalni na osiedlu Dobrzec. Zakończyły się prace rozbiórkowe. Pozwolenie na budowę zostało wydane i powstała wizualizacja obiektu. Kaliszanie, w drodze głosowania, mogą wyrażać swoje opinie na temat koloru elewacji budynku.

Głosy oddawać można na stronie FB Krystian Kinastowski – Prezydent Kalisza, wpisując w komentarzu numer przypisany do danego koloru. Głosowanie trwa do piatku, 18 lutego. Basen będzie spełniał wszystkie standardy użytkowe, a także sportowe, zgodne z wymogami FINA – Światowej Federacji Pływackiej. Pozwoli to na organizację profesjonalnych zawodów rangi ogólnopolskiej. Nowy basen zlokalizowany będzie na największym osiedlu mieszkaniowym w Kaliszu – Dobrzec, które 1/3 kaliszan ocenia jako najbardziej atrakcyjną część miasta (dane: Strategia Rozwoju Miasta Kalisza na lata 2014-2024, 2014 rok). W obiekcie zaplanowano basen sportowy o wymiarach wewnętrznych 25 m x 20,4 m z ośmioma torami pływackimi oraz basen do nauki pływania z ruchomym dnem o wymiarach wewnętrznych 15 m x 7,5 m z trzema torami.

Kompleks wybudowany zostanie na obszarze blisko 4,5 tys. m2, a sam budynek będzie miał powierzchnię około 1800 m2. Przy obiekcie znajdzie się również parking i wodny plac zabaw. Umowa na realizację inwestycji w formule zaprojektuj i wybuduj została podpisana 1 grudnia 2021 roku z generalnym wykonawcą Firmą Budowlaną Marek Antczak. Od tego momentu trwały intensywne prace nad dokumentacją projektową a także prace związane z rozbiórką starego obiektu. Prace rozbiórkowe zostały już zakończone. Inwestor uzyskał pozwolenie na budowę i nadszedł czas na kolejny etap, czyli prace budowlane.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze