reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Po roku 24-letni Bartłomiej J. i 31-letni Łukasz O. stanęli przed kaliskim sądem.

16 lutego przed Sądem Okręgowym w Kaliszu stanęło dwóch mężczyzn oskarżonych o zabójstwo 39-letniego Tomasza M.. Zbrodnia miała miejsce 26 stycznia 2021 roku w jednym z mieszkań znajdujących się na ul. Fabrycznej. 31-letni Łukasz O. do zarzutów przyznał się tylko częściowo, natomiast 24-letni Bartłomiej J. nie przyznał się w ogóle.

Do tej tragedii doszło we wtorek, 26 stycznia 2021 roku. Oskarżeni – mający wówczas kolejno 30 i 23 lata – spotkali się w mieszkaniu jednego z nich po tym, jak konkubina mężczyzny wyszła z dzieckiem do żłobka, a sama udała się do pracy. Tam 30-latek umówił się z 39-latkiem, wobec którego posiadał dług. Gdy mężczyzna przyjechał, doszło do awantury, a później rękoczynów. Jeden z napastników zadawał pokrzywdzonemu uderzenia drewnianym tłuczkiem. Następnie, po po jego przewróceniu sprawcy zadawali ciosy pięściami po całym ciele. Mężczyźni w późniejszym czasie usiłowali ukryć dowody. Używając kołdry, prześcieradła i dywanu próbowali niepostrzeżenie wynieść zwłoki. Jednak zakończyło się to niepowodzeniem. Pomimo prób opóźnienia powrotu do domu partnerki lokatora, kobieta wróciła, zanim mężczyźni zdołali ukryć ciało.

30-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów w pobliżu miejsca zdarzenia tuż po zabójstwie. Następnego dnia wieczorem został zatrzymany 23-latek. Obaj podejrzani usłyszeli w kaliskiej prokuraturze zarzuty zabójstwa. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie.

Po roku Prokuratura Rejonowa w Kaliszu skierowała do Sądu Okręgowego w Kaliszu akt oskarżenia przeciwko mającym obecnie 31- i 24 lata mężczyznom. Jeszcze przed zadawaniem pytań oskarżonemu Sąd odczytał jego wcześniej składane w postępowaniu przygotowawczym wyjaśnienia. Wynikało z nich, że mężczyźni umówili się na spotkanie w godzinach porannych, spożywali alkohol oraz brali narkotyki.

W środę, 16 lutego, przed Sądem Okręgowym w Kaliszu rozpoczął się proces.

 

– Za pomocą tłuczka drewnianego o długości 12 cm zadał kilka uderzeń w głowę pokrzywdzonego, a następnie obaj sprawcy zadawali uderzenia pięściami i nogami po całym ciele pokrzywdzonego, a następnie Łukasz O. dusił pokrzywdzonego poprzez zadzierzgnięcie kabla przewodu powodując obrażenia ciała pod postacią co najmniej licznych krwiaków, obrzęków w okolicy twarzy – odczytał akt oskarżenia prokurator Adam Handke.

Oskarżeni mieli doprowadzić do urazu czaszkowo-mózgowego u poszkodowanego 39-latka. W konsekwencji poniósł on śmierć. W dniu wczorajszym mężczyźni wzajemnie obciążali się winą.

Bartłomiej J., który nie przyznał się do winy oraz odmówił składania wyjaśnień udzielał jednak odpowiedzi na pytania zadane przez sąd. Łukasz O. przyznał się wyłącznie w kwestii swojej obecności na miejscu zbrodni i złożył pełne wyjaśnienia, twierdząc jednocześnie, że Bartłomiej J. winien jest zbrodni. Dodał, że całe wydarzenie miało miejsce, gdy on już praktycznie opuszczał dom. Podczas rozprawy przesłuchano również byłą partnerkę Łukasza O.

Mężczyznom za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Obaj przebywają w areszcie. Sąd wyznaczył datę kolejnego posiedzenia na 28 marca.

Źrodło: kalisz.naszemiasto

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze