Po szalonym meczu, KKS Kalisz w końcu zwycięski!

Ciężka to była przeprawa Dumy Kalisza, goście zawiesili kaliszanom poprzeczkę bardzo wysoko. Jednak po trzech spotkaniach z rzędu bez zwycięstwa, KKS Kalisz pokonuje na wyjeździe Bytovie Bytów 2 – 3 po bramkach niezawodnego w tej rundzie Nestora Gordillo, Adriana Łuszkiewicza oraz Marcina Radzewicza.

W środowe popołudnie, w wyjazdowym meczu 27. kolejki eWinner 2. Ligi rywalem KKS-u Kalisz była 13. drużyna w tabeli, Bytovia Bytów. Duma Kalisza, w trakcie ostatnich 3 spotkań, nie był stanie wywalczyć kompletu punktów, ale gospodarze spotkania podejmowali kaliszan w podobnych nastrojach. Również dla nich ostatnie mecze nie były zbyt udane. Dla obu ekip, ewentualna wygrana, oznaczała przełamanie.

Mecz rozpoczął się w spokojnym tempie, gra toczyła się głównie w środkowym sektorze boiska. To kaliszanie mieli lekką przewagę, ale brakowało tego ostatniego podania, brakowało do 21 minuty, kiedy to składną akcję piłkarzy Dumy Kalisza, celnym uderzeniem zakończył niezawodny Nestor Gordillo, dla którego była to już 5 bramka w tej rundzie.

W kolejnych minutach przebudzili się gospodarze, ale to KKS Kalisz wywalczył sobie stały fragment gry – rzut wolny tuż zza pola karnego. Do uderzenia podszedł etatowy wykonawca rzutów wolnych Robert Tunkiewicz. Niestety nie była to udana próba, piłka wysoko minęła poprzeczkę strasząc gołębie zbierające się wokół murawy.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Dumy Kalisza 0 – 1.

Drugą połowę, mimo prowadzenia, dynamiczniej zaczęli kaliszanie, którzy w 49 minucie mieli doskonałą sytuację. Dokładne podanie z głębi pola otrzymał Nestor Gordillom, wyłożył on futbolówkę na 11 metr Mateuszowi Majewskiemu, który jednak fatalnie spudłował.

Jak wiadomo, niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak też było w tym przypadku. Od 50 minuty inicjatywę zaczęli stopniowo przejmować gospodarze. Piłkarze KKS-u starali się wybić ich z rytmu, znacząco podostrzyli grę, czego efektem były dwie żółte kartki – dla Putno za ostry faul oraz dla Mickevicsa za przeszkadzanie przy wykonaniu rzutu z autu. Niestety na nic to się zdało.

W 67 minucie najpierw piłkarz Bytovii oddał kąśliwy strzał z bocznego sektora boiska sprawiający dużo trudności Molendzie, który finalnie wybił piłkę na rzut rożny. I to ten rzut rożny okazał się kluczowy. Po celnym dośrodkowaniu, zupełnie niepilnowany Camargo, pokonał bramkarza KKS-u i tym samym doprowadził do remisu.

Na wydarzenia boiskowe szybko zareagował trener Wieczorek wprowadzając Mączyńskiego oraz Kaszubę, którzy zastąpili odpowiednio Romana Mickevicsa oraz Bartłomieja Putno.

Zmiany okazały się trafne. Kaliszanie ponownie zaczęli dominować na boisku i ponownie wyszli na prowadzenie – w 77 minucie na listę strzelców wpisał się Adrian Łuszkiewicz.

W 82 minucie zamknąć mecz mógł Kamil Koczy, który jednak nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Pod koniec spotkania, nerwowo zaczęło się robić kilkukrotnie pod bramką gości, co zaowocowało utratę bramki w doliczonym czasie gry, w 92 minucie. Do wyrównania doprowadził Krzysztof Bąk.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, ostatnią szaleńczą kontrę wyprowadzili kaliszanie. Błąd w polu karnym popełnił gracz gospodarczy, co z zimną krwią wykorzystał Marcin Radzewicz (który zameldował się na boisku kilka minut wcześniej) strzelając bramkę na wagę trzech punktów!

Można rzec – UF. Jednak, czy taka nerwowa sytuacja była potrzebna? Cóż, liczą się punkty, a te w komplecie wędrują do Kalisza!

MKS Bytovia Bytów 2 – 3 KKS 1925 Kalisz

Bramki: 67. Camargo, 90+2. Bąk – 21. Gordillo, 77. Łuszkiewicz, 90+3. Radzewicz

Kartki:   78. Lech (BTW), 90+4. Olszewski (BTW) – 35. Zawistowski (KKL), 53. Putno (KKL), 56. Mickevics (KKL), 89. Tunkiewicz (KKL)

KKS 1925: 33. Michał Molenda – 37. Nikodem Zawistowski, 5. Bartosz Waleńcik, 3. Mateusz Gawlik, 16. Tomasz Hołota, 9. Romāns Mickevičs (70, 8. Mateusz Mączyński) – 10. Robert Tunkiewicz, 23. Adrian Łuszkiewicz (78, 15. Filip Kendzia), 18. Néstor Gordillo (78, 19. Kamil Koczy), 14. Mateusz Majewski (89, 21. Marcin Radzewicz) 24. Bartłomiej Putno (71, 6. Andrzej Kaszuba)

MKS Bytovia Bytów:1. Adrian Olszewski – 46. Matheus Camargo, 5. Krzysztof Bąk, 31. Oskar Krzyżak, 14. Maciej Kozakowski (63, 8. Jakub Nowakowski), 13. Jakub Lizakowski, 6. Paweł Zawistowski, 10. Przemysław Lech, 21. Mateusz Wrzesień (71, 79. Kacper Sezonienko), 98. Eryk Moryson (84, 11. Jakub Bach), 9. Piotr Giel