Początek bliskiej współpracy Akademii Kaliskiej oraz ColianLogistic

Akademia Kaliska podpisała porozumienie o bliskiej współpracy z firmą ColianLogistic. Na mocy porozumienia uczelnia i spółka ColianLogistic zobowiązały się do ścisłej współpracy polegającej m. in. na organizowaniu programów szkoleniowych, staży i praktyk zawodowych, a także realizacji projektów i przedsięwzięć naukowych oraz gospodarczych. Strony zapowiedziały również wspólny udział w konferencjach branżowych, sympozjach i seminariach.

Według słów rektora kaliskiej uczelni, prof. Andrzeja Wojtyły moment podpisania takiej umowy to ważny dzień w historii uczelni: “Na porozumieniu skorzystają zarówno studenci, jak i pracownicy, którzy będą mieli możliwość prowadzenia badań naukowych. Chcemy, by w oparciu o potencjał naszej uczelni, powstało zaplecze merytoryczne, szkoleniowe i kadrowe dla firmy ColianLogistic. Zobowiązaliśmy się również do współpracy w zakresie badań naukowych i studenckich prac dyplomowych. Firma ColianLogistic zadeklarowała też pomoc w rozwoju bazy dydaktycznej, zasobów bibliotecznych i informacji naukowo-technicznej uczelni, co bardzo cieszy.”

ColianLogistic to dynamicznie rozwijająca się firma wchodząca w skład Grupy Colian – wiodącego producenta z branży FMCG, świadcząca kompleksowe usługi logistyczne w kraju oraz poza jego granicami. Specjalizuje się w obsłudze logistycznej firm produkcyjnych w zakresie: transportu i spedycji drogowej oraz morskiej, magazynowania, konfekcjonowania, organizacji dostaw do magazynu dystrybucyjnego, dystrybucji towarów do klientów, obsługi klienta w zakresie przyjmowania zamówień i wystawiania faktur, obsługi zwrotów i reklamacji, zarządzania opakowaniami zwrotnym. Doświadczenie i kompetencje ColianLogistic potwierdza szereg niezbędnych w branży transportowo-spedycyjnej certyfikatów i licencji. Dowodem wysokiej jakości świadczonych przez firmę usług, jest stale rosnąca liczba zadowolonych klientów, a także szereg otrzymanych na przestrzeni lat wyróżnień oraz nagród. Jak mówił w trakcie podpisywania porozumienia Tomasz Kosik, prezes zarządu spółki:

“Myślę, że zarówno biznes, jak i nauka, powinny ze sobą ściśle współpracować. Branża logistyczna jest branżą perspektywiczną – rozwija się bardzo dynamicznie. Ten region ma dla nas szczególne znacznie – w powiecie kaliskim mieści się centrala Grupy Colian oraz siedziba główna ColianLogistic. Staramy się być aktywni właśnie tutaj. Z uwagi na wieloletnie doświadczenie jesteśmy atrakcyjnym partnerem dla uczelni i studentów. Sami liczymy na wsparcie w zakresie praktyk, staży, szkoleń, wspólnych projektów badawczych i publikacji”


Źródło: AK

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter