Początek szczepień w Sokołówce

Od dzisiaj rozpoczął swoje funkcjonowanie punkt szczepień, utworzony w ramach Narodowego Programu Szczepień na zlecenie Wojewody Wielkopolskiego, przy współpracy Powiatu Kaliskiego. Pierwszego dnia zostanie zaszczepionych 180 osób.

Zgodnie ze złożonym wnioskiem do Wojewody Wielkopolskiego docelowo w Sokołówce będzie szczepione 1600 osób tygodniowo, w miesiącu maju dostępne jest 800 szczepionek tygodniowo. Aktualnie dostępne są szczepionki Astra Zeneca oraz Moderna. Wszystkie osoby, które są zapisane, a z jakiś powodów nie będą mogły przyjąć szczepionki i nie stawić się na wizytę, proszone są o jak najszybsze informowanie pracowników punktu, aby te terminy i dawki mogły zostać wykorzystane w 100 %. Jak informuje Janina Kubiak Prezes Szpitala w Sokołówce: „Mamy się czym pochwalić tutaj w Sokołówce, mamy wyposażone, piękne pomieszczenia w wyremontowanym, jeszcze nieczynnym budynku, dysponujemy zespołami pielęgniarek i lekarzy z naszego szpitala, a także pracownikami administracyjnymi. Dziękuję całemu personelowi za zaangażowanie, że tak szybko mogliśmy zorganizować ten punkt szczepień. Zainteresowanie szczepionkami jest bardzo duże, mamy pełne obłożenie na pierwsze dni, nie są to tylko osoby z powiatu kaliskiego ale z całego województwa wielkopolskiego”. „Chciałbym gorąco podziękować pani Prezes oraz całej załodze Szpitala w Sokołówce oraz mojej załodze, za to, że do tego momentu dobrnęliśmy. Mam nadzieję, że kiedy pojawią  się dzisiaj pierwsi pacjenci do szczepień będą mile zaskoczeni, że są przyjęci w takim pięknym otoczeniu, przez profesjonalny personel. Chciałem, aby punkty powszechne powstały przy szpitalach, aby pacjent kiedy byłaby sytuacja, że poczuje się gorzej po szczepieniu, wiedział gdzie udać się po pomoc, szpitale dyżurują całą dobę. Na koniec tygodnia będziemy rozpoczynać pracę takiego punktu przy Szpitalu w Wolicy” – mówił z kolei Starosta Kaliski Krzysztof Nosal

Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli się go poda, to można otrzymać SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

W celu rejestracji na szczepienie można wybrać jedną z dostępnych możliwości:

Rejestracja na szczepienie: www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja

Dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Telefon bezpośrednio do punktu szczepień: 62 506 67 58

Rejestrując się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na www.pacjent.gov.pl

Wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.

Adres placówki: Wojewódzki Zakład Opieki Psychiatrycznej sp. z o. o., Sokołówka 1, 62-840 Koźminek

Informacje o szczepieniu: www.gov.pl/web/szczepimysie

Docelowo wg. założeń Programu w każdym powiecie powinny być co najmniej 2 duże punkty szczepień funkcjonujące jako Punkty Szczepień Powszechnych – w powiecie kaliskim będą to punkty w Sokołówce i w Wolicy.

Źródło: Starostwo Powiatowe


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze